جراحی بینی استخوانی

یکی از انواع عمل بینی ، جراحی بینی استخوانی است. در این روش جراح با استفاده از برخی ابزارهای پزشکی می تواند تمامی ایرادات استخوان و غضروف بینی را بهبود ببخشد. می توان از این روند برای آن دسته از افرادی که بینی آنان مشکلاتی از قبیل قوس بر روی بینی ، انحراف بینی و غیره را متحمل می شوند مورد استفاده قرار داد. رینوپلاستی یکی از متدهای به روز از جراحی پلاستیک است که با به کارگیری آن می توان تمامی نواقص ظاهری و ساختاری بینی را برطرف ساخت و اعمال این تغییرات ماندگار و همیشگی خواهد بود.جهت رینوپلاستی به دلیل اعمال هر نوع تغییر بر روی غضروف و استخوان بینی نیازمند تجربه و تبحر بالای جراح بینی می باشد در نتیجه در روند انتخاب بهترین دکتر عمل بینی استخوانی بسیار دقت داشته باشید. بهتر است که انجام آن را به دکتر نیلوفر مجدی نسب ، بهترین جراح بینی در تهران ، بسپارید که با تجربه و مهارت چندین ساله خود می تواند تمامی انتظارات عقلانی شما را از روند پیش رو ، به و.اقعیت تبدیل نماید.

جراحی بینی استخوانی _ دکتر نیلوفر مجدی نسب

ویژگی بینی های استخوانی در جراحی بینی

بینی بر اساس درصد چربی و غضروف می توان به دو عنوان استخوانی و گوشتی تقسیم بندی شود. هر یک از این موارد می تواند بر میزان نتیجه نهایی تاثیر گذار باشد و روند را متحول بسازد. شاید بسیاری از شما عزیزان متوجه نوع بینی خود نباشید از همین رو قصد داریم که خصیصه های بینی استخوانی را شرح دهیم. به طور معمول دارای قوس بر روی بینی می باشد و دارای پوستی نازک و تراکم چربی پایین می باشد.

علاوه بر این موارد عموما نوک افتاده و انحراف تیغه بینی را دارد و در کنار تمام این موارد استحکام بالای غضروف نیز می تواند  یکی از نشانه های بینی های استخوانی باشد که در عمل بینی بسیار مهم به شمار می رود.

جراحی بینی استخوانی

رینوپلاستی روشی برای تغییر ظاهر و ساختار بینی می باشد که تغییرات به وجود آمده قابل بازگشت نخواهد بود و بهتر است که با روند جراحی کامل کنار بیاید و قبل از عملی کردن تصمیم خود از انتخاب خود اطمینان کامل داشته باشید زیرا جایی برای بازگشت نخواهید داشت. جراحی بینی استخوانی برای برطرف شدن تمامی ایراداتی که موجب شده فرد مراجعه کننده به فکر بهبود وضعیت بینی بیافتد.

این پروسه را می توان با به کار گیری دو متد متفاوت باز و بسته برای زیباجویان عزیز انجام بگیرد. لطفا در نهایی شدن تصمیم عمل بینی استخوانی تمامی جوانب را در نظر داشته باشید و بعد اقدامات قبل از جراحی را در پیش بگیرید.

جراحی بینی استخوانی با تکنیک باز بهتر است یا بسته ؟

همانطور که می دانید عمل کردن بینی را می توان با هر دو روش انجام داد اما به یاد داشته باشید که انتخاب هر یک از این دو متد بسته به نظر جراح می باشد که با در نظر گرفتن وضعیت جسمانی و میزان توقعات فرد از روند جراحی بینی استخوانی عمدتا انتخاب می شود. در نتیجه بهتر است که خود شخص در این پروسه دخالتی نداشته باشد که جراح با تکیه به تجربه و مهارت چند ساله بتواند بهترین انتخاب را برای شما داشته باشد.

رینوپلاستی به دلیل اعمال تغییرات بر روی غضروف و استخوان بینی بهتر است که از روش باز استفاده شود. از همین رو دکتر خوب عمل بینی استخوانی تهران عمدتا این روند را با تکنیک باز انجام می دهد که بیشترین میزان دسترسی به آناتومی بینی را به وی بدهد که به بهترین شکل بتوان تغییرات خواسته شده را اعمال نمود.

هدف از جراحی بینی استخوانی چیست ؟

رینوپلاستی می تواند هدفی برای درمان مشکلات تنفسی داشته باشد و یا به دلیل اعمال تغییرات برای بهتر شدن ایرادات ظاهر روی بینی مورد انجام قرار بگیرد. اما به طور کلی می توان هدف و مقصد نهایی از انجام این روند را برطرف شدن انحراف تیغه بینی را در نظر داشت و به علاوه می توان با انجام این روند نوک عقابی و افتاده بینی را برطرف ساخت.

بسیاری از بینی های استخوانی با قوز و برآمدگی همراه هستند که با انجام عمل بینی استخوانی تمامی این موارد را از میان برداشت.

آیا جراحی بینی استخوانی بازگشت پذیر است ؟

همانطور که متوجه شده اید می دانید که دماغ بر اساس نوع پوست و میزان چربی می تواند به دو نوع بینی گوشتی و استخوانی تبدیل شود. در عمل بینی استخوانی به دلیل میزان پایینی از چربی در پوست به احتمال بسیار درصد تورم و التهاب بعد از رینوپلاستی بسیار به نسبت نوع دیگر کمتر خواهد بود.

از طرفی در جراحی بینی استخوانی تغییرات عمدتا بر روی غضروف و استخوان بینی خواهد بود و معمولا با انتخاب بهترین جراح بینی می توان تمامی پیامدهای ناخوشایند را به حداقل ترین حالت ممکن رساند و مطمین باشید که نتیجه به دست آمده از جراحی بینی استخوانی بازگشت پذیر نخواهد بود.

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی

 • شرکت در جلسه مشاوره اولیه و بررسی انتظارات شما و وضعیت جسمانی جهت تایید اینکه آیا انجام این روند متناسب شما می باشد یا خیر؟!
 • انجام تمامی آزمایش ها جهت تایید وضعیت سلامت جسمانی
 • بهتر است که در روز مشخص شده برای جراحی بینی استخوانی پوست عاری از هر نوع آلودگی باشد.
 • شب قبل از عمل بهتر است که دوش بگیرید ، زیرا در چند روز آتی به دلیل وجود بانداژ و پانسمان بهتر است که چند روز از حمام رفتن پرهیز کنید.
 • استفاده از برخی داروها در روند جراحی بینی ممنوع می باشد در نتیجه بهتر است که تمامی داروهای مورد استفاده خود را به دکتر اطلاع دهید.
 • مصرف هر نوع دخانیات را به مدت 20 روز قبل از جراحی بینی استخوانی کنار بگذارید که در روند بهبودی شما خللی ایجاد نکند.
 • نوشیدن مایعات حاوی الکل را بهتر است که دو هفته قبل از عمل بینی را کنار بگذارید.
 • آیا استخوان بینی بعد از عمل بینی استخوانی مجدد رشد می کند ؟
 • به یاد داشته باشید که انجام دادن جراحی بینی بایستی در سن مناسبی انجام شود که دیگر استخوان بینی رشد نکند. بهترین رنج سنی در واقع بعد از دوره بلوغ می باشد که دیگر بعد از تغییرات ایجاد شده بینی دچار تغییر نشود. دیگر موردی که بهتر است در روند جراحی زیبایی بینی دقت بسیار داشته باشید رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی باشد که بتوانید از فرم جدید بینی به دست آمده مراقبت کنید.

جراحی بینی استخوانی - دکتر نیلوفر مجدی نسب

بهترین مدل جراحی بینی استخوانی 

یکی از رایج ترین پرسش های مطرح شده این است که در عمل بینی استخوانی بهترین مدل بینی کدام است. همانطور که در مقاله جراحی بینی مطالعه کرده اید می دانید که می توان بینی را به چند نوع متفاوت جراحی کرد ؛ عبارتند از ، فانتزی ، طبیعی و نیمه فانتزی که انتخاب هر یک از این سه مورد بسته به نظر و سلیقه فرد مراجعه کننده می باشد. زیرا نمی توان این ادعا را داشت که یکی از مدل ها با چهره تمامی افراد تناسب دارد.

زیرا بهترین نتیجه از روند جراحی بینی استخوانی در واقع ایجاد تناسب و همخوانی با دیگر اجزا صورت است در نتیجه برای هر فرد بسته به دیگر المان های صورت می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

عمل کردن بینی یکی از روند های درمانی و زیبایی است که برای بسیاری از افراد قابل انجام بوده و این روند نیازی به ماندن در بیمارستان جهت ریکاوری را نخواهید داشت و این دوره را در منزل سپری خواهید کرد. اما نکته قابل تامل برای تثبیت و ماندگاری بیشتر نتیجه نهایی می بایست تمامی توصیه های بهترین دکتر عمل بینی استخوانی در تهران را به درستی و کاملا اصولی مورد انجام قرار دهید.

 • برای کاهش کبودی و تورم رخ داده شده می توانید در زمان خواب و استراحت از چند بالش استفاده کنید.
 • بهتر است که تا مدتی از برخورد هر نوع جسمی با بینی را جلوگیری کنید.
 • در مواردی که بعد از عمل کردن بینی استخوانی احساس درد و ناراحتی دارید می توانید از کمپرس های گرم و سرد استفاده کنید.
 • استفاده از نمک در وعده های خوراکی می تواند یکی از مواردی باشد که زمینه ساز بروز خونریزی می شود در نتیجه بهتر است که در این بازه مصرف نمک را به حداقل برسانید.
 • به یاد داشته باشید که در عمل زیبایی بینی استخوانی بهتر است که بازگشت به روتین های ورزشی را کمی باتاخیر انجام دهید.

عوارض جراحی بینی استخوانی

عمل کردن بینی به دلیل اعمال تغییرات ، بدن به این وضعیت واکنش نشان داده و این ریکشن بدن در واقع عوارض بعد از هر نوع جراحی می باشد. از همین رو جراحی بینی استخوانی نیز دارای عارضه های پس از عمل می باشد. اما به یاد داشته باشید که اگر در روند انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی دقت کرده باشید به راحتی می توانید ریسک بروز بسیاری از پیامدهای اجتناب ناپذیر را به حداقل برسانید. اگر شما نیز قصد دارید با استفاده از رینوپلاستی تمامی ایرادات را برطرف بسازید بهتر است که اطلاع داشته باشید بعد از اتمام روند ممکن است چه حالتی را تجربه کنید.

 • تورم
 • التهاب
 • کبودی
 • سر درد
 • سر گیجه
 • تهوع
 • خشکی بینی
 • خونریزی

نکته!!! اگر پروسه جراحی بینی استخوانی در تهران را به دست فرد کم تجربه بسپارید بی شک ممکن است که عوارض بدتری را در پی اتمام عمل بینی استخوانی را تجربه نمایید ؛ مانند ، انجراف در تیغه بینی ، سوراخ شدن تیغه درون بینی و حتی عدم تقارن هر دو حفره بینی را تجربه کنید.

بهترین دکتر عمل بینی استخوانی

جراحی بینی فرایند ایجاد تغییرات در چارچوب استخوانی و غضروفی و نیز پوست بینی برای فرم دادن به آن و بالا بردن سطح هارمونی بین این عضو و سایر بخش های صورت و در نتیجه ارتقا دادن جذابیت چهره است.

جراح خوب عمل بینی استخوانی با ایجاد تغییراتی در این عضو، به پشتوانه دانش و تجربه عمیق و چشم انداز هنری اش، این هدف را محقق می کند.
اگر از تمام‌رخ یا نیم‌رخ بینی خود ناراضی هستید یا روی پل بینی‌تان قوز وجود دارد یا افتادگی نوک بینی‌تان محسوس است، جراح بینی با اصلاح این ایرادات به رفع مشکل می پردازد.
دکتر نیلوفر مجدی نسب بهترین جراح بینی استخوانی در تهران دنبال کردن هدف متعادل کردن تناسب بینی با سایر اجزای صورت را محوریت موفقیت در نتیجه این فرایند زیبایی می داند. این تغییرات حتی روی شکل گونه‌ها و فاصله چشم ها نیز اثر مثبت گذاشته و تعادل بهتری را بین آنها برقرار می‌کند.
بزرگ یا پهن بودن بینی یکی از مشکلات رایجی است که جراح بینی می‌تواند با کار روی بافت استخوان و غضروف بینی به رفع مشکل بپردازد به طوریکه بینی‌ ظریف‌تر و باریک‌تر به نظر برسد.
بخش شنیدنی داستان مانور دستان هنرمند جراح بینی استخوانی به اینجا ختم نمی شود و ایشان در کنار رفع ایرادات ریختی، با اصلاح ناهنجاری‌ها درحفره بینی مشکل تنفس از راه بینی را نیز کیفیت بالاتری می دهد و فرد می تواند تنفس بهتری داشته باشد.

همچنین بیمارانی که از پولیپ بینی رنج می‌برند نیز با عمل بینی استخوانی می توانند از مشکلات ناشی از ناهنجاری های مربوط به اختلالات مرتبط با پولیپ رهایی پیدا کنند. تمام این اهداف در این عضو کانونی در صورت ، درسایه سپردن جراحی به دست یک جراح ماهر و با تجربه ای محقق می شود که سابقه شغلی ایشان مملو از نتایج مثبت مرتبط با عمل بینی استخوانی است.

دکتر نیلوفر مجدی نسب هستم ؛ فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه جندی شاپور اهواز و فارغ التحصیل تخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن با رتبه برتر از دانشگاه شهید بهشتی تهران و عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران  هستم.  خوشحالم که توانستم در زمینه  زیبایی و درمانی عمل جراحی های موفق  داشته باشم. 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها