جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی برای زیبایی و اعمال تغییرات بر روی مدل بینی مورد انجام قرار می گیرد. با عمل کردن بینی می توان بسیاری از ایرادات و مشکلات ساختاری و ظاهری بینی را برطرف ساخت. با مراجعه به دکتر نیلوفر مجدی نسب ، بهترین جراح بینی تهران، می توانید بسته به نظر و سلیقه شخصی خود مدل و حالت نهایی بینی را انتخاب کنید. جراحی بینی در واقع برای آن دسته از عزیزانی که بینی بزرگی دارند ، بر روی استخوان بینی شاهد برآمدگی یا قوص می باشند و یا حتی افرادی که بینی آنان مشکلات ساختاری دارد می تواند مورد انتخاب قرار بگیرد که در کنار تغییر این وضعیت ها می تواند به فرمی که مد نظر فرد مراجعه کننده می باشد ، به نتیجه دست پیدا کرد. نتیجه رینوپلاستی در واقع سه مدل متفاوت را برای فرد به همراه خواهد داشت که ممکن است بسته به هر دلیلی یکی از این موارد را انتخاب کرد.

جراحی بینی فانتزی - دکتر نیلوفر مجدی نسب

جراحی بینی فانتزی

عمل بینی عروسکی یکی از پرطرفدارترین مدل های بینی است که متقاضیان این روند می توانند انتخاب کنند. به طور معمول این مدل از عمل بینی در میان بانوان از متقاضیان بیشتری برخوردار است. زیرا این مدل عروسکی و زیبا بیشتر با ساختار چهره خانم ها همخوانی دارد.

اما مجدد یادآور می شویم که عمل بینی و مدل انتخابی آن کاملا سلیقه ای است و هر فردی که بخواهد می تواند از انجام این پروسه نتیجه ای عروسکی را دریافت کرد. جراحی بینی فانتزی با دیگر مدل های بینی متفاوت می باشد اندازه و دیگر اجزا آن با مدل طبیعی و نیمه فانتزی یکسری تفاوت ها دارد که دکتر عمل بینی تهران به شما شرح خواهد داد.

عمل بینی فانتزی

جراحی بینی عروسکی ابعاد متفاوتی دارد که توانسته از مدل طبیعی و حتی نیمه فانتزی متفاوت به شمار بیاید. میزان فاصله نوک بینی با لب بالایی و یا حتی میزان انحنا به وجود آمده می تواند از سری مواردی باشد که فرم بینی را عروسکی نمایان کند. در مدل جراحی بینی فانتزی دکتر مجدی نسب تغییراتی که اعمال خواهد کرد موجب می شود اندازه بینی به نسبت دیگر مدل ها کوچک بوده و نوک آن سربالا خواهد بود.

جراحی بینی فانتزی - دکتر نیلوفر مجدی نسب

تفاوت جراحی بینی فانتزی با بینی طبیعی در چیست ؟

همانطور که بیان شد در فرم بینی فانتزی می دانید که این مدل با فرم طبیعی و نیمه فانتزی تفاوت هایی دارد که توانسته این سه مدل را از یکدیگر متمایز بسازد. همان گونه که از جراحی بینی طبیعی می توانید دریافت کنید می دانید که نتیجه نهایی می بایست کاملا نچرال و همراستا با دیگر اجزا صورت باشد. نتیجه نهایی از روند عمل بینی طبیعی نبایستی به صورتی باشد که فرمی غیر طبیعی و آنرمال داشته باشد.

در نتیجه اگر از انجام دادن رینوپلاستی توقع فرمی عروسکی دارید می بایست کاندید جراحی بینی فانتزی باشید که بتوانید بینی کوچک و خوش فرمی را داشته باشید. یکی از تفاوت های عمده میان این دو مدل می تواند میزان قوس و انحنا بر روی بینی باشد که در بینی های عروسکی به وضوح قابل مشاهده می باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی

 • در روند انجام دادن عمل بینی عروسکی به طور معمول میزان اعمال تغییرات بیشتر بوده و این امر نیازمند توجه و دقت بیشتری است که نتیجه نهایی این روند مطابق با نظر و سلیقه فرد مراجعه کننده باشد.در نتیجه بهتر است که تمامی مواردی که بهترین دکتر عمل بینی فانتزی در تهران به شما گوش زد می کند را به درستی انجام دهید.
 • بهتر است که برای انجام دادن جراحی بینی فانتزی در روند انتخاب جراح بینی دقت بسیاری را داشته باشید زیرا این عمل بسیار تغییرات بر روی ساختار بینی اعمال می شود که نیازمند تجربه و مهارت است که در حین عمل به آناتومی بینی صدمه ای وارد نشود.
 • یکی دیگر از اقداماتی که بهتر است در عمل بینی فانتزی مورد نظر قرار بگیرد انجام دادن تمامی آزمایشات می باشد و بایستی این موارد را قبل از روز مشخص شده برای جراحی آماده داشته باشید.
 • به جراح بینی خوب خود در تهران  اطلاع دهید که به هر نوع ماده و دارویی آلرژی و حساسیت دارید یا خیر؟!
 • بهتر است که چندین روز قبل از اینکه به اتاق عمل بروید استفاده از نوشیدنی های حاوی الکل و حتی مواد استعمال شده شامل نیکوتین را کنار بگذارید که در روند جراحی بینی فانتزی دچار اختلال نشوید.
 • شب قبل از عمل بینی فانتزی در تهران بهتر است که آخرین وعده غذایی مصرف شده بسیار سبک باشد که در روند ریکاوری دچار تهوع و سرگیجه نشوید.
 • به یاد داشته باشید که جراحی بینی فانتزی به دلیل اینکه با استفاده از برش تمامی تغییرات اعمال می شود می بایست بسیار به خونریزی دقت داشت از همین رو همواره توصیه می شود که دو هفته قبل از عمل بیین عروسکی استفاده از داروهای رقیق کننده خون رو پیشگیری کنید.

جراحی بینی فانتزی انتخاب مردان یا دختران است ؟

رینوپلاستی از عمل های پلاستیک است که برای بیشتر افراد قابلیت انجام دارد. از همین رو ممکن است که مدل های انتخاب شده در میان آقایان و خانم ها یکسان باشد. بدیهی است که اگر شما از نتیجه نهایی پیش رو انتظارات عقلانی داشته باشید به طبع می توانید شاهد بهترین نتیجه از جراحی زیبایی فانتزی باشید. اما اگر مدل انتخابی شما بدون در نظر گرفتن دیگر ابعاد صورت باشد بی شک این احتمال را دارد که مدل نهایی بینی باب میل شما نخواهد بود و عدم رضایت را دارید.

ولی اگر در روند انتخاب دکتر عمل بینی فانتزی در شهر مد نظر خود دقت به خرج داده باشید ؛ پیش از اینکه جراح باشد ابتدا بایستی قدرت تشخیص زیبایی شناختی داشته و توانایی ارائه بهترین مشاوره را باید داشته باشد که بتواند بهترین نتیجه نهایی از جراحی بینی فانتزی را به فرد مراجعه کننده ارائه کند. اما در انتخاب مدل بینی فانتزی بایستی بدانید که نمی توان به طور کامل این ادعا را داشت که یکی از مدل های بینی تنها منحصر به فرد برای یک شخصیت می باشد. برگزیدن یک مدل از جراحی زیبایی بینی تنها یک سلیقه فردی است و در صورتی که انتخاب مناسبی نباشد جراح بینی فانتزی می تواند با مهارت و تبحر بیمار را متقاعد بسازد که راه کار دیگری را انتخاب کنند که بتواند بهترین تجربه از عمل زیبایی بینی را داشته باشد.

بسیاری از آقایان که کاندید جراحی بینی می باشند تمایل دارند که بینی با دیگر اجزا صورت تناسب داشته باشد در این صورت جراحی بینی فانتزی را انتخاب نخواهد کرد. اما از آنجایی که بانوان چهره ای ظریف دارند بیشتر متقاضی عمل بینی عروسکی هستند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

عمل بینی عروسکی نیازی به ماندن در بیمارستان نخواهد داشت اما باید دوره نقاهت و بهبود را در منزل با رعایت موارد گفته شده توسط جراح بینی پشت سر بگذارید. به یاد داشته باشید که در روزهای ابتدایی حساسیت بینی بسیار افزایش یافته و بهتر است که دقت بالایی را در مراقبت از بینی جدید به عمل آورید.

 • در مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی بسیار مراقب تورم ، التهاب و کبودی ها باشید. برای برطرف شدن این موارد می توانید در زمان خواب و استراحت از چند بالش استفاده کنید.
 • یکی از مواردی که باید به دقت در انجام آن کوشا باشید محافظت از برخورد هر نوع ضربه به بینی می باشد. در نتیجه از انجام هر نوع فعالیت که دارای حرکات بدنی می باشد به طور جدی خودداری کنید.
 • به یاد داشته باشید که استفاده از نوشیدنی های حاوی الکل را به بعد از بهتر شدن خود موکول کنید.
 • استفاده از هر نوع دخانیات می تواند روند درمان و بهبودی را به تاخیر بیاندازد.
 • بعد از اتمام عمل بینی باید بسیار مراقب بانداژ و پانسمان بر روی بینی باشید.
 • بهتر است که در چند روز ابتدایی از خیس شدن باند روی بینی به طور جدی پرهیز کنید این کار می تواند به فرم جدید آن صدمه جدی وارد کند.
 • استفاده از داروهای تجویز شده در زمانی که درد و ناراحتی را تجربه می کنید بهتر است بر اساس دستورالعمل های داده شده باشد.

مدل بینی فانتزی طبیعی

هر چند ویژگی ها و مشخصه های عمل بینی طبیعی با فانتزی و سایر مدل در جراحی بینی متفاوت است و هر مدل ، دارای المان های ویژه خود می باشد ولی بهتر است بدانید که در جراحی بینی ، دکتر خوب عمل بینی تناسب بینی و صورت را در محوریت قرار می دهد تا نتیجه به دست امده با هر مدل لحاظ شده در عمل ، طبیعی دیده شود.

به این معنی که فرد با مشکلات تنفسی روبرو نشود و زیبایی خلق شده در این عضو کانونی صورت به گونه‌ ای باشد که تغییر ناهنجاری در آناتومی و ساختار بینی ایجاد نکند. در جراحی بینی فانتزی ، برخلاف دیگر مدل های جراحی بینی ، اندازه بینی خیلی کوچک می شود ولی در صورت اجرای عمل به دست یک جراح ماهر ، همین تغییر اندازه و کوچک شدن زیاد نیز به گونه ای صورت می گیرد که کاملاً طبیعی ، نچرال و برازنده صورت است و مشکلات عملکردی را موجب نمی شود.

مدل بینی فانتزی سربالا

در جراحی بینی فانتزی قوسی که روی پل بینی ایجاد می شود، نوک آن را رو به بالا هدایت می کند و زاویه بین لب بالا و نوک بینی به حدود ۱۰۰ درجه می رسد. این باز شدن زاویه بین لب بالا و بینی و بالا بردن نوک بینی که برای فرم دهی به بینی ایجاد می شود می تواند تغییرات عمده‌ای را در صورت ایجاد کند.

به همین دلیل در اجرای این تغییر ، پزشک ماهر و با تجربه ملاحظات متعددی را در نظر می گیرد. چراکه اگر این تغییر در نوک بینی و هدایت آن به سمت بالا اگر با سایر ویژگی ها و مولفه های صورت هماهنگی نداشته باشد ، نه تنها زیبایی صورت را ارتقا نمی دهد بلکه می تواند یک نتیجه بدشکل را موجب شده و نارضایتی از عمل را به همراه داشته باشد.

جراحی بینی فانتزی یک فرایند بسیار ظریف و مینیاتوری است که جراح خوب برای تحقق یک نتیجه رضایت بخش بسیار ریزبینانه در اجرای آن عمل می کند.

بینی عروسکی به چه صورت هایی میاد؟

شرط اصلی موفقیت نتیجه یک عمل زیبایی در بینی این است که تغییرات ایجاد شده در بینی در طول عمل به دست جراح ، بیشترین برازندگی را روی چهره بیمار داشته باشد تا بتواند ظاهر بسیار جذابی را برای او به وجود آورد.
در خصوص جراحی بینی فانتزی ، با توجه به ویژگی های خاص این مدل ، حساسیت این موضوع بالاتر می رود و دکتر خوب عمل بینی فانتزی برای تصمیم گیری در چیدن طرح درمان ، تناسب ویژگیهای این مدل با چهره شما را در نظر می گیرد. جراحی بینی فانتزی یا مدل عروسکی در صورتی نتیجه رضایت بخش را به دست می دهد که با سایر مولفه های صورت ، هارمونی داشته باشد و باعث شود که زیبایی های چهره شما بیشتر دیده شود.

بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

بهترین دکتر عمل بینی فانتزی قبل از اقدام به عمل ، ابتدا در طول جلسه مشاوره به طور کامل ، بینی را آنالیز می کند و ایرادات و ناهنجاری های ان را شناسایی می کند. دکتر نیلوفر مجدی نسب ، بهترین جراح بینی تهران ، جلسه مشاوره را به منزله فرصتی ارزشمند برای ترسیم یک طرح درمان کامل تلقی می کند. ایشان با در نظر گرفتن ویژگی سایر بخش های صورت ، بررسی می کند که آیا کوچک کردن اندازه بینی و بالا کشیدن نوک بینی و ایجاد قوس روی پل بینی ، می تواند تناسب دوست داشتنی با سایر اجزای صورت داشته باشد یا خیر. جراح بینی فانتزی خوب علاوه بر تمرکز روی جنبه زیبایی بینی ، ویژگی های عملکردی آن را نیز به دقت مورد توجه قرار می دهد تا پس از کوچک شدن اندازه بینی ، بیمار با مشکلات تنفسی روبرو نشود.

نقش ضخامت پوست در نتیجه جراحی 

ضخامت پوست یکی از ویژگی های تعیین کننده در نتیجه عمل بینی فانتزی است. با توجه به اینکه در این مدل ، بینی بسیار کوچک و قوس دار می شود ، اگر پوست بینی ضخیم باشد ، محدودیت هایی در به نمایش در امدن تغییرات زیبا و ظریف ایجاد شده در چارچوب بینی ، به وجودمی آید. از اینرو بینی های گوشتی که اغلب دارای پوست ضخیم هستند ، گزینه های ایده آلی برای جراحی بینی با مدل فانتزی محسوب نمی شوند.

دکتر نیلوفر مجدی نسب هستم ؛ فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه جندی شاپور اهواز و فارغ التحصیل تخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن با رتبه برتر از دانشگاه شهید بهشتی تهران و عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران  هستم.  خوشحالم که توانستم در زمینه  زیبایی و درمانی عمل جراحی های موفق  داشته باشم. 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها