جراحی بینی 👃 بهترین نمونه کارهای دکتر مجدی نسب

جراحی بینی در تهران یکی از متدهای بهبود شکل و اندازه بینی می باشد که در راستای زیبایی ظاهری می تواند ایرادات تنفسی مانند پیامدهای ناشی از برخی بیماری های عفونی همچون آنفولانزا یا آلرژی و دیگر مشکلات تنفسی را برطرف بسازد. برای اینکه بدانید که آیا شما یک کاندید مناسب عمل بینی هستید یا خیر بهتر است که ادامه مطالب را با دقت مطالعه کنید زیرا این نوشته شما را برای انتخاب بهترین مدل و راه کار در جهت بهبود وضعیت ظاهری بینی راهنمایی خواهد کرد. عمل زیبایی بینی از سری روش های نوین جراحی به شمار می آید که می تواند برای تمامی افراد با هر جنسیتی قابلیت اجرایی شدن انتظارات را خواهد داشت. در روند رینوپلاستی برخی موارد وجود دارد که می تواند نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار دهد در ادامه تمامی موارد توسط دکتر نیلوفر مجدی نسب ، بهترین جراح بینی در تهران با شرح کامل بیان خواهد شد.

جراحی بینی - دکتر نیلوفر مجدی نسب

جراحی زیبایی بینی

هر آدمی زیبایی و زیباتر شدن را بسیار می پسندد و این انتظار موجب می شود که میزان متقاضیان این عمل روز به روز در حال افزایش می یابد. یکی از مزیت های این روش زیبایی و درمانی در واقع بهره مندی بانوان و آقایان از نتایج آن می باشد.

بیشتر افرادی که تمایل به اعمال تغییر بر روی فرم بینی خود هستند در واقع به علت وجود نقص یا ایرادی در ظاهر بینی خود هستند که میل آنان به بهتر شدن وضعیت بیشتر از دیگر افراد شده است. اما به یاد داشته باشید که می توانید برای درمان ایرادات تنفسی نیز از جراحی بینی در تهران به خوبی بهره مند شوید.

یکی از الزامات انجام این روند انتخاب جراح بینی ماهر و با تجربه در تهران است که با مهارت و تجربه خود از پس تمامی چالش های پیش آمده در اتاق عمل به خوبی بتواند بربیاید. این امر به خودی خود می تواند روند ایمن و کم تهاجم عمل بینی را به بهترین شکل پشت سر بگذارید.

این پروسه برای اعمال تغییرات بر روی بینی می تواند با دو تکنیک باز و بسته مورد انجام قرار بگیرد. بهتر است که برای انجام عمل زیبایی بینی در تهران به درستی تحقیق کرده باشید و تصمیم نهایی را با اقتدار عملی کنید ، زیرا نتیجه نهایی این روند بازگشت پذیر نخواهد بود و جایی برای جبران و برگشت پذیری نخواهد بود.

انواع فرم بینی

 • بینی طبیعی: در این نوع، بینی به طور طبیعی و هماهنگ با سایر ویژگی های صورت شکل می ‌گیرد. شکل و اندازه بینی به نحوی است که به ظاهر طبیعی و بهبود یافته از ایرادات قبلی است اما ظاهری متناسب با دیگر اجزا صورت را به وجود آورده و این نکات موجب می شود که دیگران متوجه تغییرات به وجود آمده نشوند.
 • بینی فانتزی: برخی افراد ترجیح می‌ دهند که بینی های عروسکی و برجسته تری داشته باشند. در این صورت، نتیجه جراحی بینی به منظور ایجاد فرم هایی فراتر از چارچوب طبیعی می ‌باشد. در جراحی بینی فانتزی که یک مدل از عمل بینی می توان میزان فاصله نوک آن را با لب بالایی افزایش داد و بر روی پل بینی قوس ایجاد کرد.

تفاوت نوع بینی در رینوپلاستی

جراحی بینی یک روش جراحی است که به منظور تغییر شکل و اندازه بینی انجام می ‌شود. در حین این پروسه، می‌ توان دو نوع تفاوت اساسی را در نوع جراحی بینی تشخیص داد:

 • جراحی بینی استخوانی : در این نوع جراحی، تمرکز بر روی تغییرات بینی که از بابت ساختار استخوانی آن ایجاد می ‌شود، قرار دارد. این شامل برداشتن قسمتی از استخوان بینی می گردد، افزایش یا کاهش اندازه استخوان ‌های بینی و صاف کردن آن است.
 • جراحی بینی گوشتی : در این نوع جراحی، تغییرات بینی مربوط به بافت‌ های نرم و گوشتی آن است. می ‌تواند شامل برداشتن یا افزایش حجم پوست و بافت ‌های زیرین بینی، تغییر فرم بینی باشد.

هر دو نوع جراحی بینی به منظور تغییر شکل و اندازه دماغ مورد استفاده قرار می ‌گیرند، اما متغیرهای مورد توجه در هر نوع ممکن است متفاوت باشد. پیش از هر نوع جراحی بینی، معاینه توسط یک پزشک متخصص یا جراح بینی ضروری است. زیرا با انجام این معاینات دکتر عمل بینی می تواند متوجه این امر شود که آیا شما کاندید مناسبی برای عمل زیبایی بینی هستید یا خیر؟!

بهترین متقاضیان جراحی بینی در تهران چه افرادی هستند ؟

عمل کردن بینی را در واقع پروسه ای ایمن و کم تهاجم به شمار می آورند که محدودیت خاصی را برای افراد متقاضی به همراه نخواهد داشت. اما سوال اصلی این است که چه افرادی به سراغ جراحی بینی می روند؟!

برای پاسخ به این سوال از زبان یک جراح بینی با تجربه و ماهر می توان اعلام داشت که افرادی که بر روی بینی خود دارای نقص یا ایرادی هستند که موجب عدم اعتمادبه نفس شخص شده یا دارای اختلال در مسیر تنفسی می باشند می توانند جزو افرادی باشند که به تغییر فرم بینی خود میاندیشند.

سن مناسب جراحی بینی

اقدام به عمل کردن بینی نیازمند هیچ محدودیتی نخواهد بود اما رنج سنی برای این امر بسیار مهم به شمار می رود و بهتر است که در سن طلایی اقدام به تغییر فرم آن کنید. مناسب ترین رنج سنی برای جراحی بینی در واقع بعد از دوره بلوغ می باشد. این امر به این دلیل حاوز اهمیت می باشد که روند رشد و تکامل بینی ابتدا بایستی متوقف شود و سپس به فکر اعمال هر نوع تغییر بر روی آن باشید.

در غیر اینصورت باشد ممکن است که پس از رینوپلاستی ، بینی دچار تغییرات ناخوشایندی شود. از همین رو دختران و پسران ابتدا بهتر است که تا اتمام دوره بلوغ صبر کنند و سپس در پی انتخاب بهترین دکتر عمل بینی در شهر محل زندگی خود باشند.

هدف اصلی عمل زیبایی بینی در تهران چیست؟

همانطور که بیان شد می دانید که این روند می تواند برای بهبود مشکلات آناتومی و یا برطرف کننده ایرادات ظاهری به کار برده شود.در ادامه بهترین و رایج ترین هدف های جراحی بینی را اعلام کرده ایم.

 • بهبود فرم کلی بینی
 • ایجاد تناسب بینی با دیگر اجزا صورت
 • جمع کردن پره های بینی
 • برطرف کردن مشکلات ظاهری
 • درمان اختلال های تنفسی
 • کوچک کردن حجم بینی
 • تغییر درجه نوک بینی
جراحی بینی - دکتر نیلوفر مجدی نسب

روش های جراحی بینی در تهران

از گذشته تا به امروز بی شک افراد بسیاری را مشاهده کرده اید که از فرم بینی خود عدم رضایت را دارند. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه پزشکی این توانایی را داریم ؛ تمامی ایراداتی که موجب می شود فرد از ظاهر خود هرگز احساس رضایت نداشته باشد را با انجام جراحی بینی به آسانی از میان برداشت.

این روند با استفاده از دو تکنیک باز و بسته مورد انجام قرار می گیرد. در ادامه توضیح کاملی از هر متد را بیان می کنیم و مزیت های هر یک را به نسبت دیگری بیان خواهیم کرد. در ادامه می توانید توضیحات تکمیلی دکتر مجدی نسب را  در قالب ویس گوش دهید.

متد باز

جراحی بینی باز به دکتر نیلوفر مجدی نسب، بهترین جراح بینی تهران این توانایی را می دهد که به تمامی آناتومی آن دسترسی کامل داشته باشد و این در واقع به این معنی است که کوچکترین تغییری نیز می تواند به درستی و کامل بر روی بینی اعمال شود. جراح بینی در این متد با استفاده از تیغ جراحی برشی را در ناحیه غضروفی ما بین هر دو پره ایجاد می کند که با این کار می تواند پوست را از روی غضروف و استخوان جدا کند که به ساختار داخلی آن دسترسی کاملی داشته باشد. در این روند پس از درمان ممکن است که جای برش مانند یک زخم کوچک باشد که با رعایت موارد گفته شده در مراقبت های بعد از جراحی بینی می توانید به خوبی اسکار به وجود آمده را از میان بردارید.

متد بسته 

جراحی بینی بسته یکی دیگر از روشهای عمل کردن به شمار می آید که برش های مد نظر درون بینی اعمال می شود و دیگر دسترسی وسیع و کاملی را به آناتومی داخلی ندارد. به طور معمول از این روش برای اعمال تغییرات جزئی استفاده می شود. یکی از مزیت های این تکنیک در عمل بینی باقی نماندن جای بخیه ها می باشد.

عمل زیبایی بینی - دکتر مجدی نسب

مقایسه دو تکنیک جراحی بینی باز و بسته

در جراحی بینی باز، دکتر عمل زیبایی بینی ، دماغ را با ایجاد یک برش بر روی پوست باز می‌کند و به بافت‌های داخلی دسترسی خواهد داشت. این روش برای بیمارانی که نیاز به تغییرات بیشتری در بینی خود دارند، مانند افرادی که دارای بینی بزرگ و یا شکل غیر قابل قبولی هستند، مناسب است. با استفاده از این روش، جراح می‌تواند بافت‌های بینی را به شکل دقیق‌تری تغییر دهد و شکل بینی را به شکل دلخواه بیمار تغییر دهد.

در جراحی بینی بسته، جراح بینی را از داخل بینی باز می‌کند و این روش برای بیمارانی که نیاز به تغییرات کمتری در بینی خود دارند، مانند افرادی که دارای بینی کوچک و یا شکل قابل قبولی هستند، مناسب است. با استفاده از این روش، جراح می‌تواند شکل بینی را به شکل دلخواه بیمار تغییر دهد، اما به دلیل محدودیت دسترسی به بافت‌های داخلی بینی، تغییرات دقیق‌تری را نمی‌توان انجام داد.

در هر دو روش، بیمار باید به مدت چند هفته بعد از جراحی، از فعالیت‌های سنگین خودداری کند و بایستی دستورالعمل‌های پس از جراحی بینی در تهران را به دقت دنبال کند. همچنین، هر دو روش ممکن است با خطرات و عوارضی همراه باشند، بنابراین باید با پزشک خود درباره مزایا و معایب هر روش صحبت کنید و تصمیم درستی را برای خودتان بگیرید.

اقدامات قبل از جراحی بینی 

قبل از اینکه هر نوع روش درمانی یا زیبایی را برای خود انتخاب کنید می بایست بدانید که چه کارهایی می تواند این مسیر را برای شما آسان و با برنامه پیش ببرد. از همین رو بهتر است که ابتدا به انتخاب یک جراح خوب و موفق بپردازید که با مراجعه به ایشان بتوانید تمامی موارد مورد نیاز قبل از جراحی بینی در تهران را به درستی و کاملا اصولی رعایت کنید. عبارتند از :

 • یکی از مهمترین اقدامات قبل از عمل بینی شرکت در جلسه مشاوره می باشد که این مراجعه بایستی خود شخص با جراح خوب بینی در تهران انجام شود که فرد بتواند تمامی ابهامات ذهن خود را از جراح بینی و به همچنین دکتر با بررسی تمامی موارد بتواند به فرد مراجعه کننده بیان کند که آیا بینی نیاز به جراحی دارد یا خیر؟!
 • بهتر است که تمامی آزمایش های خواسته شده را به درستی قبل از تاریخ مشخص برای عمل را به جراح بینی تحویل دهید.
 • دو هفته قبل از عمل کردن بینی بایستی استفاده از نوشیدنی های حاوی الکل و استعمال هر نوع نیکوتین را کنار بگذارید.
 • به یاد داشته باشید که اگر بیماری خاصی دارید به دکتر عمل بینی اطلاع دهید.
 • داشتن هر نوع حساسیت دارویی و غذایی را حتما مطرح کنید.
 • شب قبل از جراحی زیبایی بینی حتما دوش بگیرید و یک وعده غذایی سبک میل کنید که بعد از عمل در زمان ریکاوری دچار مشکلاتی از قبیل تهوع نشوید.
 • اگر دارویی استفاده میکنید حتما اطلاع دهید که روند جراحی بینی را براساس وضعیت جسمانی شما تنظیم کنند.

عوارض جراحی زیبایی بینی

در روند عمل کردن بینی به دلیل تغییراتی که وارد می شود بدن واکنش نشان می دهد که به این واکنش بدن در واقع عوارض بعد از جراحی بینی می گویند. در رینوپلاستی دو نوع عارضه وجود دارد تعدادی جزو عوارض اجتناب ناپذیر بوده و تعداد محدود و نادری نیز جزو عوارض احتمالی آن خواهد بود.

همانطور که قبلا بیان شد با انتخاب دکتر مجدی نسب بهترین جراح بینی تهران می توانید در روند این پروسه بسیار تغییرات مفیدی ایجاد کنید. نتیجه ای معقول و بدون نقص را می توانید تجربه کنید و در کنار آن درصد ریسک بروز برخی از پیامدهای ناخوشایند را به حداقل برسانید. در غیر اینصورت ممکن است که در پی عمل زیبایی بینی فرد دچار عفونت ، افتادگی نوک بینی ، انحراف تیغه بینی و بسیاری موارد که در برخی موارد ممکن است که فرد را به جراحی ترمیمی وادار کند. اما عوارض اجتناب ناپذیر جراحی زیبایی بینی عبارتند از :

 • کبودی
 • تورم
 • التهاب
 • سردرد
 • تهوع

مراقبت های بعد از جراحی بینی

رینوپلاستی از سری عمل هایی است که برای گذراندن دوره درمان نیازی به ماندن در بیمارستان را نخواهد داشت. شخص بعد از به هوش آمدن و معاینه پایانی به صلاحدید جراح بینی در تهران می تواند دوره نقاهت را در منزل بگذراند و این نیازمند این است که تمامی توصیه های گفته شده توسط بهترین دکتر عمل بینی تهران را به درستی و اصولی را رعایت کنید. تمامی مواردی که در ادامه بیان می شود به این دلیل دارای اهمیت است که می تواند دوره درمان را به شکل چشمگیری کاهش دهد.

 • بهتر است برای کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی بینی، در زمان خواب و استراحت سر خود را با استفاده از چند بالش سر را از بدن بالاتر قرار دهید.
 • همواره مراقب باشید که ضربه ای به بینی شما وارد نشود.
 • در طی روز به نسبت قبل بیشتر از مایعات به ویژه آب میوه های طبیعی استفاده کنید.
 • مراقبت های بعد از عمل بینی نیازی به دریافت رژیم غذایی خاصی نخواهید داشت اما بهتر است که مصرف نمک را قطع کنید و از مواد غذایی سالم استفاده کنید.
 • بهتر است که در چند روز اولیه به حمام نروید که بانداژ و پانسمان روی بینی شما خیس نشود.
 • در صورتی که بعد از جراحی بینی احساس درد و ناراحتی دارید می توانید از کمپرس های سرد و گرم به آرامی بر روی پوست استفاده کنید.
 • هرگز برای مدت طولانی سر خود را پایین نگه داری نکنید.
 • از فین کردن و استفاده از عینک که می تواند به فرم بینی فشار وارد کند بپرهیزید.
 • با دهان باز عطسه کنید که مانعی باشید از خونریزی داخل بینی
 • الکل و دخانیات را بهتر است که یک الی دو ماه بعد از عمل کردن بینی در وعده های روز خود قرار بدهید.

نکته!!! در پایان بهتر است که توصیه های مهم از سمت دکتر مجدی نسب ، بهترین جراح بینی تهران را در ارتباط با ریکاوری گوش دهید.

عمدتا چه افرادی به دنبال عمل زیبایی بینی می روند ؟

بیشترین متقاضیان این روند در واقع افرادی هستند که از فرم بینی خود عدم رضایت را داشته و تمایل به بهبود آن دارند. اما درصدی هم برای درمان مشکلات تنفسی به جراح بینی مراجعه می کنند که از این چند درصد نیز برخی علاوه بر روند درمانی از مزایای زیبایی این روند نیز بهره مند خواهند شد. علاوه بر این موارد آن دسته از کسانی که در دماغ خود انحراف و کجی دارند را می توان با جراحی بینی کج این مشکل را بهبود بخشید.

اما برای اینکه بتوان جزو بهترین کاندید رینوپلاستی باشید بهتر است که از سلامت جسم و روح برخوردار باشید. این نکته می تواند به میزان رضایت شما از روند انجام شده افزایش بیابد.

نقش پوست در رینوپلاستی

در میان جراحی های پلاستیک بیشترین عمل زیبایی به جراحی بینی متعلق می باشد. برای دریافت نتیجه ای مطلوب باید به خاطر بسپارید که برخی موارد وجود دارند که بیشترین تاثیر را بر نتیجه پایانی این عمل خواهند گذاشت. پوست یکی از فاکتورهای مهم می باشد که میزان ضخامت آن بر فرم جدید بدست آمده از جراحی بینی بسیار موثر خواهد بود.

هر قدر میزان ضخامت و چربی در آن بیشتر باشد نتیجه به دست آمده می تواند دارای برخی پیامدها مانند تورم و التهاب بیشتری باشد. در آناتومی و ساختار بینی ، اسکلت آن به کمک پوست و بافت نرم زیرین آن تشکیل شده از عضله و چربی می باشد اما چیزی که ما در ظاهر می بینیم با ساختار داخلی آن متفاوت می باشد و برای عموم درک و شناخت از آناتومی درونی بینی کمی دشوار خواهد بود. یکی از مواردی که موجب می شود که نتیجه های نهایی با یکدیگر متفاوت باشد میزان ضخامت پوست بینی می باشد.

در چه مواقعی فرد بهتر است از انجام دادن عمل زیبایی بینی انصراف دهد ؟

جراحی بینی برای افراد محدودیت خاصی را به همراه ندارد اما با توجه به برخی شرایط بهتر است که از انجام دادن آن خودداری کنید. اشخاصی که به بیماری عفونی ، قلبی و عروقی مبتلا هستند و یا آن دسته از عزیزان که به سن مناسبی نرسیده اند جزو کسانی می باشند که انجام دادن تغییرات بر روی بینی برای آنان مناسب نمی باشد.

هزینه جراحی بینی

برای اطلاع از قیمت نهایی هر پروسه ای ابتدا باید به جلسه مشاوره اولیه شرکت کنید که دکتر با توجه به میزان ایرادات بینی شما می تواند رنج قیمت نهایی را به شما اطلاع دهد. برای دانستن قیمت جراحی بینی می بایست به دکتر عمل بینی مراجعه کنید که با درنظر گرفتن موارد موثر می تواند نرخ نهایی را به شما اطلاع دهد.

به یاد داشته باشید همیشه مواردی وجود دارد که در تخمین هززنیه نهایی می تواند موثر باشد. عبارتند از هزینه تیم بیهوشی ، دستمزد جراح ، داروهای به کار برده شده و بسیاری موارد دیگر از قبیل مواردی هستند که می توانند بر نرخ نهایی این متد اثر بگذارند.

مراحل جراحی بینی

پروسه جراحی بینی ممکن است بسته به نوع جراحی و شرایط بیمار متفاوت باشد، اما در کل شامل مراحل زیر است:

ملاقات با دکتر عمل بینی : در این مرحله، بیمار با جراح ملاقات می‌کند و درباره اهداف و نیازهای خود صحبت می‌کند. جراح نیز بررسی می‌کند که آیا بیمار برای جراحی مناسب است یا خیر؟!

آزمایشات پیش از جراحی: برخی آزمایشات قبل از جراحی بینی ممکن است شامل آزمایش خون، آزمایش ادرار، آزمایش‌های تصویری مانند اسکن CT و MRI و تست های قلبی باشد.

برنامه‌ریزی جراحی: در این مرحله، جراح بینی برنامه‌ریزی جزئیات جراحی را با بیمار مطرح می‌کند و به بیمار توضیح می‌ دهد که چگونه جراحی انجام می شود و بایستی چه نتایجی را از روند پیش رو انتظار داشت.

جراحی: در این مرحله، رینوپلاستی  انجام می‌شود. جراح می‌تواند از روش باز یا بسته استفاده کند و بسته به نیاز بیمار، ممکن است تغییراتی در استخوان بینی، بافت‌های نرم و یا هر دو انجام دهد.

بازیابی: پس از جراحی، بیمار نیازی به ماندن در بیمارستان نخواهد داشت و جهت بهبود و درمان کامل می تواند به منزل بازگردد. بیمار باید دستورالعمل‌های پس از عمل را در منزل به دقت دنبال کند و از فعالیت‌های سنگین خودداری کند تا بهبودی خود را تسریع کند.

پیگیری: پس از بازیابی، بیمار باید به دوره پیگیری برود تا جراح بتواند بهبودی بیمار را پیگیری کند و از هرگونه مشکل پس از جراحی جلوگیری کند.

چگونگی شست و شوی بینی و تاثیرات آن

شست و شوی منظم بینی می ‌تواند به بهبود کیفیت تنفس، کاهش عفونت‌ ها کمک کند. در زیر توصیه‌ هایی برای شست و شوی بینی را ذکر می ‌کنیم:

 • استفاده از محلول آب و نمک: می‌ توانید از محلول آب و نمک یا محلول فیزیولوژیک آماده‌ خریداری و استفاده کنید. با استفاده از یک سرنگ کم‌ حجم یا پمپ بینی، محلول را به آرامی درون یکی از حفره های بینی وارد کرده و از طریق حفره دیگر خارج کنید.
 • استفاده از پاکسازی مکانیکی: با استفاده از پارچه‌ نرم و تمیز، آرام ‌آرام داخل بینی را تمیز کنید. به ‌یاد داشته باشید که ملتهب نکنید و وارد بینی خود نشوید.
 • استفاده از بخار: نشستن در طول دوش گرم یا نزدیک به یک کاسه آب داغ با انداختن حوله روی سرتان، می ‌تواند راهی موثر برای تسهیل تنفس و تحریک پاکسازی بینی باشد.

مزایای اسپلینت بعد از جراحی زیبایی بینی

اسپلینت پس از جراحی زیبایی بینی یک وسیله بسیار مهم است که در بهبود و نتیجه‌گیری بهتر بعد از عمل می ‌تواند به کمک شما در مراقبت های بعد از رینوپلاستی  بیاید. در ادامه مزایای استفاده از اسپلینت را برای شما توضیح داده ایم، عبارتنداز:

 • مراقبت از ساختار بینی: استفاده از اسپلینت پس از جراحی زیبایی بینی، به بینی شما کمک می‌کند تا از فرم جدید دریافت شده به درستی محافظت کند. این اسپلینت به شما کمک می ‌کند تا موقتا از تغییر شکل و پیچیدگی بینی جلوگیری کند.
 • کاهش عوارض پس از جراحی: استفاده از اسپلینت پس از جراحی بینی موجب می شود تا عوارضی مانند خونریزی، ورم و التهاب را کاهش دهد.
 • ماندگاری و شکل ‌دهی بهتر: استفاده از اسپلینت پس از رینوپلاستی  ممکن است بهترین شکل ‌دهی و نتیجه ‌بخشی را برای بینی شما فراهم کند. این وسیله معمولا به مدت یک تا دو هفته پس از عمل بر روی بینی نگهداری می‌ شود و در این مدت بینی شما به شکل درست قرار می ‌گیرد.

چسب زدن بعد از جراحی بینی

زدن چسب بعد از جراحی بینی آنهم به نحوی درست ، فرایندی است که در اکثر عمل های بینی ، از سوی پزشک ، توصیه می شود تا به استخوان و غضروف تازه شکل داده شده ، کمک کند تا با فرم جدید خود ، سازگار شده و همچنین ، ورم را با سرعت بیشتری ، کاهش دهد.
این بخش از مراقبت های بعد از عمل بینی ، خصوصاً در افراد دارای پوست بینی ضخیم تا متوسط بسیار مفید است.

در این افراد اغلب مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا پوست جمع شود و ورم آن فروکش کند. با توجه به اینکه این نوع پوست ها در برابر تشکیل بافت اسکار متراکم مستعد ترند ، چسب زدن پس از عمل بینی می‌تواند احتمال وقوع این اتفاقات ناخوشایند را به حداقل برساند.
بدیهی است که نحوه صحیح چسب زدن به بینی بعد از جراحی بینی، بسیا حائز اهمیت است و لازم است بیمار در این خصوص راهنمایی ها و آموزش های لازم را از طرف جراح خود ، دریافت کند.

تا چه مدت بعد از عمل باید به بینی چسب بزنیم؟

معمولاً چسب زدن به بینی بعد از سپری شدن هفته اول یعنی از زمان برداشته شدن گچ بینی آغاز می شود و برای چند ماه ادامه می یابد تا حداکثر بهره برداری از آن بعمل آید.

البته ، بسته به نوع جراحی انجام شده ، تکنیک های استفاده شده در طول جراحی و نیز ویژگی های بینی ، جراح بنا به تشخیص و صلاحدید خود ، بازه های زمانی معینی را برای زدن چسب به بینی برای هر بیمار خود توصیه می کند.

نوع چسب بینی مناسب برای استفاده در این فاز
چسب ها با مارک ها و برندهای متفاوتی در بازار موجود می باشند که جراح بینی شما در خصوص تهیه برند مناسب ، به شما مشاوره می دهد.

چه زمانی جراحی انحراف بینی توصیه می شود؟

جراحی انحراف بینی توصیه می‌شود در مواردی که انحراف بینی باعث مشکلاتی مانند اختلال در تنفس، عدم توازن ظاهری صورت، احساس ناراحتی و تنش از نظر روانشناختی شود. تنظیم و تطبیق با گفتگوی دقیق با متخصص گوش و حلق و بینی بهترین روش برای تشخیص و تعیین زمان مناسب برای جراحی انحراف بینی است.

چه مدت بعد از عمل زیبایی بینی می توان ورزش کرد؟

بعد از جراحی زیبایی بینی ، مهم است که به بدن زمان کافی برای بهبود بدهید و از فعالیت ‌های ورزشی با اهتمام شروع کنید. این زمان می‌ تواند متغیر باشد و بستگی به نوع جراحی و پیشرفت بهبودی شما دارد. بطور کلی، بیشتر جراحان زیبایی بینی توصیه می ‌کنند که حداقل ۲ تا ۴ هفته پس از عمل زیبایی بینی، از ورزش‌ های شدید خودداری کنید. این اطلاعات می ‌تواند بر اساس میزان تغییرات جراحی ، نوع جراحی انجام شده، و وضعیت بهبودی شما متغیر باشد.

فعالیت ‌های ورزشی شدید می ‌توانند فشار زیادی بر روی بینی اعمال کنند و ممکن است به عوارض ناخوشایندی منجر شوند. از ورزش‌ های سبک و ملایم ، مانند پیاده روی ، کمی تا چند هفته پس از جراحی ، ممکن است مورد تایید پزشک قرار گیرد.

آیا افراد مبتلا به کم خونی می توانند جراحی بینی انجام دهند؟

افراد مبتلا به کم خونی قبل از اقدام به هر عمل ، احتیاج به مشورت با پزشک خود دارند. کم خونی به معنای کمبود سلول‌های خونی می ‌باشد، که ممکن است باعث کاهش توانایی بدن در حمل اکسیژن شود. قبل از جراحی بینی، پزشک شما می ‌تواند با انجام آزمایش‌های لازم، سطح هموگلوبین (که نشان‌ دهنده مقدار خون در بدن است) را ارزیابی کند. اگر شما کم خونی دارید، پزشک ممکن است توصیه ‌ها و درمان‌ های خاصی را به شما بدهد تا قبل از جراحی وضعیت خونی شما بهبود یابد.
عمل دماغ به نوعی فرآیند عمل است و برای بدن برای بهبود سریع تر نیاز به انتقال و حمل اکسیژن به بافت ‌ها دارد. اگر کم خونی شما به حدی شدید باشد که بتواند به عملکرد قلب و سیستم عروقی ضربه بزند، پزشک ممکن است تصمیم به بهبود وضعیت خونی شما قبل از جراحی بگیرد یا حتی در برخی موارد، تاخیر در انجام جراحی را پیشنهاد دهد. پس از توصیه‌های پزشک، اگر شما تصمیم به انجام جراحی دارید، مهم است که دقیقاً به دستورات پزشک خود پیروی کرده و وضعیت سلامت خود را بهبود دهید تا برای رینوپلاستی آماده شوید.

مصرف قرص آناهیل بعد از جراحی بینی

قرص آناهیل حاوی ماده‌ای به نام بروملین ، ماده موجود در آناناس می باشد که در کاهش کبودی بینی بعد از عمل بینی بسیار موثر بوده و به فروکش کردن التهاب پوست نیز بسیار کمک می کند. البته در خصوص هر گونه قرص یا دارو لازم است حتماً با دکتر خوب عمل بینی در تهران مشورت کنید.

برای ترمیم بخیه از چه پمادهایی استفاده کنیم؟

برای بهبود زخم‌ها و بخیه‌ها بعد از جراحی بینی ، متخصص عمل بینی پمادهای ترمیم کننده از قبیل تتراسایکلین و اکسید روی را توصیه می کند. ایشان در خصوص زمان مناسب و نیز نحوه استفاده از پماد بر روی محل بخیه و زخم اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد.

اهمیت تغذیه بعد از جراحی بینی

رژیم غذایی در دوره نقاهت نقش مهمی در بهبودی بهتر و روند بهتر و باکیفیت تر دوره نقاهت دارد. سیستم گوارشی در دوران نقاهت پس از جراحی زیبایی بینی حساس است و بهتر است از خوردن غذاهای تحریک کننده سیستم گوارش خودداری کنید. غذاهای پر فیبر می تواند از بروز یبوست جلوگیری کند.
برخی غذاها نیز تاثیر ضد التهاب و به کاهش التهاب بعد از عمل کمک می کنند و بهبودی زخم را سرعت می دهند.
مصرف نوشیدنی های مفید خصوصاً آب و آب میوه های تازه غیر اسیدی بعد از رینوپلاستی در بهبود زخم و کبودی بسیار کمک می کنند.

انتخاب بهترین جراح بینی

حیاتی ترین و سرنوشت ساز ترین قدم در مسیر دستیبای به بهترین نتیجه از عمل بینی ، انتخاب بهترین جراح بینی است. اگر در این مرحله تحقیقات کاملی انجام دهید و متخصص گوش و حلق و بینی را انتخاب کنید که به دلیل احاطه کامل به ابعاد مختلف این روند عمل زیبایی دماغ ، به بهترین شکل ممکن ایرادات بینی شما را شناسایی کرده و با بکارگیری مناسب ترین تکنیک ها ، بهترین نتیجه زیبایی و فانکشنال را برای بینی شما خلق می کند قطعاً اتفاق دوست داشتنی است که مانند یک خاطره شیرین برای همیشه در ذهن شما ثبت شده و هر بار با دیدن دوباره زیبایی چشم نواز بینی تان در آیینه ، حس خوب ماه آسمان زندگی تان بودن برایتان زنده می شود.

دکتر نیلوفر مجدی نسب هستم ؛ فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه جندی شاپور اهواز و فارغ التحصیل تخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن با رتبه برتر از دانشگاه شهید بهشتی تهران و عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران  هستم.  خوشحالم که توانستم در زمینه  زیبایی و درمانی عمل جراحی های موفق  داشته باشم. 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها