اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی از سری توصیه هایی است که از سوی جراح بینی به فرد مراجعه کننده گفته می شود و برای دریافت بهترین نتیجه و به علاوه محرکی برای داشتن یک تجربه عالی از روند تغییرات بر روی بینی بدیهی است که رعایت و انجام تمامی موارد حائز اهمیت است. هر زمان اسم اقدامات قبل از عمل بینی به گوش افراد برخورد می کند بی شک واهمه و ترس دارند که باید چه کارهایی انجام دهند اما اصلا جایی برای دلواپسی وجود ندارد و نهایت شما باید برخی ممنوعه ها را برای بهتر شدن بینی به درستی رعایت کنید. وضعیت هایی که باید مورد توجه قرار بگیرند را خود دکتر عمل بینی به شما اعلام خواهد کرد و تنها کافی است آن ها را رعایت کنید. به توصیه دکتر نیلوفر مجدی نسب ، بهترین جراح بینی در تهران ، اگر شما نیز کاندید حتمی رینوپلاستی شده اید می بایست این مقاله را با دقت مطالعه کنید که بتوانید بهترین نتیجه را از روند پیش رو دریافت کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی - دکتر نیلوفر مجدی نسب

اقدامات قبل از جراحی بینی

بدیهی است که انسان هر کاری را بخواهد انجام دهد باید آمادگی های لازم را در نظر داشته باشد و بر اساس این موارد بهترین انتخاب را داشته باشد. عمل های پلاستیک نیز نیازمند رعایت برخی نکات می باشد که در غالب اقدامات قبل از روند قرار داده شده است. بینی از حساسیت بالایی برخوردار است و برای انجام دادن هر نوع تغییری بر روی آن می بایست بهترین راه را طی کرد. یکی از دلایل اصلی برای انجام دادن حتمی اقدامات قبل از جراحی بینی این است که هر نوع تغییری را که انجام می دهند دیگر قابلیت بازگشت پذیری نخواهد داشت در نتیجه دقت بسیار داشته باشید که از نتیجه بدست آمده رضایت بالایی را بدست آورید. از همین رو تمامی جراحان توصیه به رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی را به بیماران خود دارند.

چک لیست اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی :

 • تصمیم گیری
 • انتخاب بهترین جراح بینی
 • جلسه مشاوره
 • بایدها و نبایدها

تصمیم گیری فرد برای رینوپلاستی

همانطور که می دانید بینی در راس صورت قرار دارد و در چهره نماد زیبایی به حساب می آید. این امر باعث شده است که کوچکترین ایرادی در آن به بیشترین حالت به چشم بیاید و این وضعیت فرد را ناچار به فکر تغییر دادن این وضعیت می اندازد. باید برای هدف پیش رو به درستی فکر کرده باشید زیرا نتیجه بدست آمده از جراحی زیبایی بینی قابل بازگشت نمی باشد. بدین ترتیب یکی از مواردی که فرد را جزو بهترین کاندیدای عمل کردن بینی می کند داشتن سلامت فکر و عقل فرد متقاضی بسیار حائز اهمیت می باشد. شخص باید به درستی تصمیم گرفته باشد و این انتخاب بهتر است که بر اساس نیاز باشد نه به دلیل دیدن یک عکس زیبا و یا فردی دیگر که بینی خود را عمل کرده باشد. ابتدا باید شخص به این باور برسد که هر انسان با یک آناتومی و ساختار بدنی می باشد و این تفاوت در ساختار بینی وجود دارد. از همین رو هرگز نمی توان دو روند جراحی بینی را باهم یکسان دانست. همواره نتایج این پروسه با یکدیگر متغیر بوده و این امر باعث می شود که شما نتوانید دقیقا مشابه عکس مد نظر نشوید. در نهایت برای اینکه بخواهید بینی خود را عمل کنید ابتدا تمامی جوانب را سنجیده و سپس باقی مراحل را طی کنید.

انتخاب جراح بینی

برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از رینوپلاستی دریافت کنید باید خود را به دستان با تجربه و ماهر یک جراح بینی بسپارید. برای اینکه بتوانید یک دکتر خوب عمل بینی را در میان تعداد کثیر از جراحان برگزینید می توانید چند راه کاری که به شما پیشنهاد می کنیم را به درستی در پیش بگیرید. ابتدا باید متذکر شویم که برای انتخاب یک جراح بینی احتیاجی به تعجیل و سرعت عمل ندارید. کامل بررسی کنید و ارزیابی های خود را تکمیل کنید تا بتوانید بهترین را از میان همگان برگزینید. راه های بسیاری برای این کار وجود دارد که در ادامه به مهمترین آنان اشاره خواهیم کرد. عبارتند از :

آماری از اسامی پزشکان

یک مورد که گاها فراموش می شود این نکته است که جراحی زیبایی بینی توسط بهترین جراح باید صورت بگیرد زیرا در حین عمل نباید به بافت و مسیر تنفسی آسیبی وارد گردد. از همین لحاظ با در نظر گرفتن این مورد می بایست برای رینوپلاستی لیستی از دکتران را تهیه کنید. این لیست می تواند از شنیده های شما برگرفته باشد و یا اینکه از اینترنت تهیه شده باشد ؛ هیچگونه تفاوتی ندارد. تنها کافی است که سابقه فعالیت و میزان تحصیلات او را در نظر گرفته و اسم دکتر را در لیست مورد نیاز قرار دهید.

آنالیز بهترین دکتر عمل بینی

حال باید لیست تهیه شده را ارزیابی کنید و در میان تنها برترین ها را باقی بگذارید. برای این کار می توانید از دیگران پرس و جو کنید و یا اینکه به محل خدمت رسانی دکتر مراجعه کرده و با مراجعین و نمونه کارهای او از نزدیک مراوده داشته باشید که بتوانید به درستی انتخاب کنید. یکی دیگر از مسیر هایی که می توانید دکتر را آنالیز بفرمایید مهارت و تبحر او در حیطه رینوپلاستی می باشد. برای دریافت اطلاعات در این زمینه می توانید به وب سایت و صفحه اینستاگرام دکتر مراجعه کرده و نمونه کارهای او را مشاهده بفرمایید.

جلسه مشاوره اولیه

پس از اینکه تصمیم گیری را نهایی کرده اید و توانسته اید بهترین جراح بینی را انتخاب کنید بایستی شخصا به جلسه اولیه بروید. در این نشست که در حضور بیمار و دکتر عمل بینی صورت می گیرد و یکی از مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی می باشد باید تمامی توقعات و انتظارات خود را به وی بگویید و بعد از این کار دکتر با انجام معاینات بالینی می تواند به فرد بیان کند که آیا عمل زیبایی بینی برای شما متناسب می باشد یا خیر؟!

بایدها و نبایدها در اقدامات قبل از جراحی بینی

 • در این بخش جراح بینی به شما یکسری موارد را یادآور می شود که می بایستی تا زمان مشخص شده انجام دهید و حتی تا روز عمل برخی را درست و اصولی رعایت کنید.
 • از شما درخواست می شود که جهت اطمینان از وضعیت جسمانی یکسری آزمایش را باید انجام دهید که پزشک با آگاهی تمام از سلامت شما بتواند روند عمل کردن را آغاز کند.
 • بهتر است که در اقدامات قبل از جراحی بینی استعمال هر نوع دخانیات را کنار بگذارید زیرا وجود نیکوتین در خون می تواند منجر به بروز اختلال در روند درمان و جراحی به شمار بیاید.
 • نباید قبل از عمل از داروهای رقیق کننده خون استفاده کنید. این مورد می تواند احتمال خونریزی را تشدید کند.
 • نوشیدنی های حاوی الکل را در روزهای منتهی به فرآیند را کنار بگذارید که بتوانید اقدامات قبل از جراحی بینی را تکمیل کنید.
 • در صورتی که به دارو یا مواد خوراکی حساسیت دارید باید به دکتر اطلاع دهید که بتواند روند پیش رو را بر اساس وضعیت شما برنامه ریزی کند.
 • شب قبل از عمل بینی باید مراقب باشید و وعده غذایی سبک انتخاب کنید که در روند ریکاوری دچار عارضه نشوید.
 • شب قبل از رینوپلاستی بهتر است که دوش بگیرید زیرا بهتر است که در روزهای اولیه پس از عمل بینی استحمام نکنید.
 • یکی دیگر از مواردی که در اقدامات قبل از جراحی بینی شایان ذکر است این مورد می باشد که برای بازگشت به منزل باید یکی از عزیزان خود را به عنوان همراه با خود داشته باشید.
 • لباسی را در روز عمل به تن کنید که یقه ای آزاد و رها داشته باشد که در زمان تعویض کمترین بازخورد را با صورت داشته باشد.
 • انجام دادن این پروسه به وسیله بیهوشی عمومی انجام می شود و باید به یاد داشته باشید که باید معده خالی باشد که دچار حالت تهوع و سرگیجه نشوید.

استرس قبل از جراحی بینی و راه‌های کاهش آن

استرس یا اضطراب قبل از جراحی بینی برای بسیاری از افراد معمولی است. این استرس ممکن است به دلایل مختلفی از جمله نگرانی از نتایج جراحی، ترس از عوارض جانبی، یا استرس از فرآیند جراحی باشد. همچنین، نگرانی از تغییرات در ظاهر شخصیت و هویت نیز می‌تواند بخشی از استرس قبل از جراحی بینی باشد.

راه‌های کاهش استرس

 • مطلع شدن و یادگیری: یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش استرس قبل از جراحی، مطالعه و یادگیری درباره فرآیند جراحی و انتظارات پس از آن است. اطلاعات بیشتر می‌تواند اطمینان و اعتماد به نفس را افزایش دهد.
 •  مشاوره با پزشک: صحبت با پزشک قبل از جراحی و بررسی همه جوانب جراحی و نگرانی‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا استرس خود را کاهش دهید.
 • پشتیبانی از خانواده و دوستان: حمایت و پشتیبانی از خانواده و دوستان در این زمان می‌تواند به شما کمک کند تا احساس راحتی و اطمینان بیشتری داشته باشید.
 •  تمرین تنفس عمیق و روش‌های آرامش بخش: تمرین تنفس عمیق و روش‌های آرامش بخش می‌توانند به کنترل استرس و اضطراب کمک کنند. تمرین‌های گردش خون و تنفس عمیق می‌توانند ذهن را آرام کنند و احساس آرامش را افزایش دهند.
 • تمرین‌های ذهنی و روانشناسی: روش‌های روانشناسی مانند مدیتیشن، یا تکنیک‌های تفکر مثبت می‌توانند به کاهش استرس و اضطراب کمک کنند.

استرس قبل از جراحی بینی برای بسیاری از افراد طبیعی است، اما با استفاده از روش‌های مختلف کاهش پیدا می‌کند. اطلاعات بیشتر، مشاوره با پزشک، حمایت از خانواده و دوستان، تمرین‌های تنفس و آرامش، و روش‌های روانشناسی می‌توانند به شما کمک کنند تا با استرس قبل از جراحی بینی بهتر کنار بیایید.

دکتر نیلوفر مجدی نسب هستم ؛ فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه جندی شاپور اهواز و فارغ التحصیل تخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن با رتبه برتر از دانشگاه شهید بهشتی تهران و عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران  هستم.  خوشحالم که توانستم در زمینه  زیبایی و درمانی عمل جراحی های موفق  داشته باشم. 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها