تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک روش جوانسازی پوست برای کم شدن میزان چین و چروک های سطح پوست به شمار می رود. اگر شما نیز به دلایل معلومی از قبیل پیری زودرس ، عدم برنامه غذایی سالم و بسیاری موارد دیگر سطح پوست دستخوش تغییر شده است می توانید با مراجعه به دکتر نیلوفر مجدی نسب ، بهترین دکتر تزریق بوتاکس تهران ، با انجام دادن بررسی و ارزیابی سطح پوست به شما اعلام خواهد کرد که آیا شما نیز می توانید از مزیت های ارزنده این روش بهره مند شوید یا خیر؟! از همین رو اگر تمایل شما نیز به داشتن صورتی بدون ایراد است می توانید ادامه متن را با دقت مطالعه کنید که پیش زمینه ای برای انتخاب بهترین روش جوانسازی پوست را انتخاب نمایید.

تزریق بوتاکس - دکتر نیلوفر مجدی نسب

تزریق بوتاکس به چه صورت است ؟

تا به حال دقت کرده اید که بعد از اخم کردن یا خندیدن بر روی پوست خطوطی نمایان می شود؟ این ها همگی نشانه هایی برای پیری زودرس می باشد  که پوست به تدریج و گذشت زمان قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است. همانطور که می دانید امروزه به دلایل متفاوتی پوست دچار چین و چروک هایی می شود که رنج سنی را بیشتر از آن چیزی که واقعیت دارد نشان می دهد.

از همین رو افراد برای بهتر شدن این وضعیت پوست و به همچنین بازگردانی جوانی و شادابی مجدد به پوست کاندید انجام تزریق بوتاکس می شوند. بوتاکس ماده ای موثر است که بعد از تزریق شدن به لایه زیرین پوست مانعی برای حرکت عصب های ناحیه تحت درمان می شود و دیگر پوست دچار چین خوردگی نخواهد شد. این ماده در واقع برگرفته از باکتری Clostridium botulinum می باشد. به طور طبیعی با شنیدن نام این محصول شاید شما نیز ترس بر دلتان بیافتاد اما باید بدانید که این محصول یکی از نوین ترین روش های جوانسازی پوست می باشد که برای بهبود بسیاری از ایرادات پوستی راه کار بسیار مناسبی به شمار خواهد آمد.

پس از اینکه تزریق بوتاکس در تهران انجام گرفت بیشتر افراد این سوال را در ذهن دارند که قرار است به چه صورت چین و چروک های پوست را بهبود ببخشد. باید به اطلاع برسانیم که این روش با فلج موقتی عضله های ناحیه تحت درمان می تواند مانعی باشد برای حرکت عضلات و عدم ایجاد چروک بر روی پوست را تجربه خواهید کرد. این مورد برای نواحی مانند اطراف دهان ، خط خنده ، خطوط اطراف چشم ها و خط های به وجود آمده از اخم های پی در پی می تواند بهترین نتیجه را در پی داشته باشد.

نحوه تزریق بوتاکس برای افراد به چه صورت است؟

برای انجام دادن هر پروسه زیبایی خوب است بدانید بایستی ابتدا به دنبال یک پزشک ماهر و با تجربه باشید که بتواند صورت شما را به درستی آنالیز کند و بهترین روش درمانی را به شما معرفی کند و بهترین نتیجه نهایی را به همراه داشته باشد. انجام دادن این روند تنها نیازمند چند دقیقه طلایی می باشد که دکتر مشخص می کند بر اساس توقع بیمار و ناحیه تحت درمان به چه صورت انجام بگیرد.

قبل از اینکه تزریق بوتاکس را آغاز کنند برای ممانعت از بروز درد و ناراحتی برای فرد زیباجو از روش هایی برای بی حسی موضعی در قسمتی که قرار است با این فرآیند بهبود یابد را به کار گرفت. بعد از اینکه این راه کار انجام گرفت می توانید روش جوانسازی را در پیش بگیرید. البته به خاطر داشته باشید که تزریق بوتاکس روشی بدون درد است که قابل تحمل می باشد اما برای پیشگیری از برخی پیامدها می توان از بی حسی استفاده کرد که تحربه ای ناخوشایند به وجود نیاید.

نکته قابل تامل برای بازسازی شادابی و جوانسازی پوست به رعایت نکات بهداشتی باز می گردد. از همین رو به یاد داشته باشید که در جلسه مشخص شده می بایست با پوستی تمیز و عاری از آلودگی به دکتر جوانسازی پوست مراجعه بفرمایید که در حین تزریق بوتاکس آلودگی به این ناحیه منتقل نشود.

نواحی قابل درمان با تزریق کردن بوتاکس در تهران کدامند؟

 طبق گفته های دکتر جوانسازی پوست استفاده کردن از بوتاکس در واقع باعث می شود که ارتعاشات عصب به عضلات برای مدت زمانی که تاثیر آن باقیمانده است را مسدود می سازد و این انسداد باعث می شود که حرکات عضلات صورت برای مدتی فلج شود و بدین ترتیب در ناحیه تحت درمان دیگر چین و چروکی را مشاهده نخواهید کرد. برای زیباجویان همواره این پرسش مطرح می شود که این روش را برای کدام یک از نواحی صورت بیشتر می توان به کار برد.

این روش را می توان برای بهتر شدن ایراداتی از قبیل خطوط کنار لب و چشم ها به همچنین خطوط و چین های به وجود آمده به دلیل ریکشن های صورت در پیشانی می تواند با تزریق بوتاکس برطرف شود. بسیاری از افراد از این روش برای درمان بیماری میگرن استفاده میکنند که معتقد هستند بهترین نتیجه را به همراه دارد. علم پزشکی ثابت کرده است که با این روش می توان برای بهبود چروک های به وجود آمده به دلیل قرار گرفتن در برابر آفتاب که از عمق بالایی برخوردار هستند ، مفید واقع شود.

نکته قابل تامل

به یاد اداشته باشید که تزریق بوتاکس برای پر کردن خطوط عمیق صورت یا برطرف کردن افتادگی پوست هیچگونه کاربردی نخواهد داشت. زیرا این ماده پر کننده نیست و تنها کاریی که در واقع انجام می دهد ، از کار انداختن حرکت عضلات است که باعث بروز چروک های متعدد می شود. نتیجه این روش جوانسازی و شادابی پوست است.

تزریق بوتاکس چه مقدار ماندگاری دارد ؟

افرادی که برای این روش جوانسازی کاندید شده اند از دکتر تزریق بوتاکس در تهران این سوال را مطرح  می کنند که نتیجه نهایی این روند چقدر باقی می ماند؟ برای پاسخ دقیق به این سوال ابتدا بایستی مورد معاینه قرار بگیرید و بر اساس میزان عارضه های پوستی شما دکتر مشخص می کند که چند جلسه تزریق برای بهتر شدن نیاز دارید. به طور معمول این پروسه جوانسازی بعد از انجام نزدیک به سه الی شش ماه ماندگار خواهد بود. در این باره باید به این مورد توجه ویژه ای داشت که این مدت زمان ماندگاری به اندازه عمق خطوط صورت و به همچنین سن افراد وابسته می باشد.

برخی اقدامات قبل از تزریق بوتاکس که بایستی رعایت کنید

  • این روش همانطور که می دانید روندی ایمن و کم تهاجم است که برای دریافت نتیجه نهایی متناسب باید تمامی مواردی که دکتر به شما ارائه می کند را به درستی انجام دهید. در ادامه لیستی از اقدامات قبل از بوتاکس را بیان کرده ایم.
  • بهتر است که در زمانی که از این فرآیند برای جوانسازی پوست استفاده می کنید هیچگونه الکل و نیکوتینی را در بدن نداشته باشید. وجود این دو مورد می تواند در نتیجه نهایی بسیار موثر باشد. از همین رو همواره توصیه شده است که دو هفته قبل از تزریق بوتاکس از سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل پرهیز کنید.
  • همانطور که اطلاع دارید این روش با استفاده از تزریق مورد انجام قرار می گیرد. از همین رو بهتر است که در مواردی که فرد به ناچار داروهای رقیق کننده خون را استفاده می کند بهتر است که آن ها را کنار گذاشته و در وضعیت های خاص بایستی به دکتر جوانساز اطلاع داده شود. که بر اساس وضعیت سلامت شما روند را برنامه ریزی نماید.
  • بایستی در موعد مقرر برای تزریق کردن بوتاکس به صورت حتما بایستی پوست عاری از هر نوع آلودگی باشد که در حین انجام دادن روند آلودگی وارد پوست نشود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به گفته دکتر جوانسازی پوست

استفاده از این روش زیبایی چندین مزیت متفاوت دارد که می توانند دلیلی برای انتخاب این روند برای فرد متقاضی به شمار بیاید. یکی از مواردی آن این است که فرآیند تزریق بوتاکس به هیچ نوع دوره ریکاوری و استراحتی نیاز نخواهید داشت و بلاافاصله پس از تمام شدن روند می توانید به تمامی امور روزمره خود بازگردید. اما بهتر است که برخی موارد را به درستی رعایت کنید که بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید.

  • در برخی به علت نوع پوست و جریان خون آنان ممکن است که پس از تمام شدن این روش کبودی را تجربه کنند که می توانید برای پیشگیری از وقوع چنین موارد ی از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • یکی از توصیه های دکتر تزریق بوتاکس این است که اگر این روش را در ناحیه صورت انجام داده بهتر است که حداقل چند ساعت اولیه را نخوابید.
  • استفاده از ابزار آرایشی را بهتر است که بلافاصله بعد از تمام شدن روند جوانسازی را انجام ندهید.

هزینه نهایی تزریق کردن بوتاکس به صورت

برای اطلاع دقیق از قیمت نهایی تزریق بوتاکس باید بدانید که ابتدا مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرید و بر میزان ایرادات پوست برای شما مشخص می شود که چه مقدار از این ماده برای بهتر شدن نیاز خواهید داشت. از همین رو بهتر است که پاسخ دقیق این سوال را از دکتر جوانسازی پوست مطرح بفرمایید که جوابی دقیق را دریافت نمایید.

دکتر نیلوفر مجدی نسب هستم ؛ فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه جندی شاپور اهواز و فارغ التحصیل تخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن با رتبه برتر از دانشگاه شهید بهشتی تهران و عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران  هستم.  خوشحالم که توانستم در زمینه  زیبایی و درمانی عمل جراحی های موفق  داشته باشم. 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها