تزریق فیلر

یکی از مواردی که تمامی اشخاص به آن دقت بالایی دارند زیبایی صورت است. داشتن صورت زیبا و بدون نقص از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر بالایی در ظاهر افراد خواهد داشت. برای رسیدن به صورتی زیبا و بدون نقص می توانید از تزریق فیلر بهره مند شوید. با گذشت زمان و سپری کردن عمر به طور طبیعی پوست دستخوش تغییراتی می شود که این موارد را می توان با به کارگیری مزیت های تزریق ژل ایرادات به وجود آمده را برطرف ساخت. با مراجعه به دکتر نیلوفر مجدی نسب ، بهترین دکتر جوانسازی پوست در تهران بعد از انجام معاینات مورد نیاز می توان به این نتیجه رسید که کدام یک از بخش های صورت شما بسته به شرایطی که دارند می توانند با تزریق فیلر بهبود یابند و جوانی و شادابی را مجدد به صورت بازگرداند.

تزریق فیلر - دکتر نیلوفر مجدی نسب

تزریق فیلر چیست ؟

فیلر یکی از پر کننده ها می باشد که برای بازسازی و ترمیم ایرادات به وجود آمده به دلایل متفاوت می توان به کاربرد. تمامی افراد با روند افزایشی سن مواجه هستند و بی شک متوجه تغییراتی در سلامت و جوانی پوست صورت و بدن خود شده اند. به مرور زمان میزان چربی زیر پوست و حتی کلاژن که ماده ای شبیه به اکثیر جوانی می باشد رو به کاهش خواهد بود. بدین ترتیب پوست دچار دگرگونی هایی می شود که این اتفاق همواره به دلیل رنج سنی بالا نخواهد بود ممکن است پوست برخی افراد به پیری زود رس رسیده باشند.

چربی و کلاژن سطح پوست زمانی که کاهش می یابد به مرور موجب بروز چین و چروک در نواحی مختلف بدن می شود و بدین ترتیب چهره فرد مسن تر از سن واقعی خود نشان می دهد. به همین ترتیب می توان از مزیت های تزریق فیلر بهره مند شد و در پی آن چهره ای شاداب و جوان را تجربه کنید.

نتیجه تزریق ژل دائمی است؟

استفاده از پر کننده های صورت در واقع مواردی هستند که با به کار گیری آن ها می توانید به طور طیبیعی صورتی شاداب و جوان را مجدد تجربه کنید. تزریق فیلر می تواند یک روش مناسب برای بهبود و درمان خطوط و فرو رفتگی به وجود امده بر سطح پوست باشد در کنار این موارد می توان با استفاده از این ماده پرکننده افزایش حجم برخی نواحی را تجربه کنید. مشاهده بی نقص نتیجه نهایی این روند نیازمند انجام دادن این فرآیند توسط دکتر خوب جوانسازی پوست در تهران می باشد.

در نتیجه اگر متقاضی برای برطرف شدن ایرادات پوست باشید می بایست در روند انتخاب پزشک تزریق فیلر بسیار دقت به خرج دهید زیرا این نکته می تواند در ماندگاری و نتیجه نهایی بسیار موثر باشد. نتیجه بدست آمده از تزریق فیلر ماندگار می باشد اما برای تثبیت و ماندگاری بیشتر بهتر است که یک یا دوبار این متد را تکرار کنید که بتوانید پوستی شاداب و جوان را داشته باشید.

کاربرد تزریق فیلر

ژل یا همان فیلر برای افراد متقاضی کاربرد های مختص به خود را دارند که توسط دکتر برای کاندیدهای این روش مورد انجام قرار می گیرد. عبارتند از :

 • خاصیت پرکنندگی : این مورد از اصلی ترین ویژگی های تزریق فیلر به شمار می رود که افراد درخواست انجام آن را دارند. زیرا باعث پر شدن چین ، چروک و خطوط به وجود آمده بر سطح پوست می شود.
 • بهبود آثار اسکار و بخیه : می توان از تزریق ژل برای پر کردن و هم سطح کردن اسکارهای آتروفی و یا بخیه ها در کنار بهره بری از روش هایی مانند سابسیژن به کار برد.
 • قرینه سازی : از دیگر کاربرد های تزریق فیلر می توان به قرینه سازی اجزا صورت می توان اشاره داشت. در برخی از افراد گونه ها ، لب و دیگر اجزا با همدیگر تناسب نداشته و می توانند با استفاده از ترزیق کردن ژل یا فیلر به تناسب برسند.
 • افزایش حجم : متداول ترین کارایی استفاده از مواد پر کننده در روش های جوانسازی پوست افزایش حج و فرم دهی بهتر می باشد. برخی اندام ها به حالت ارثی و ژنتیکی دچار افتادگی و شلی می باشند که می توانید با تزریق فیلر بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید.

به کدام مناطق می توان ژل تزریق کرد ؟

هر فرد بسته به نوع پوست و میزان ایرادات پوستی ممکن است ناحیه تحت درمان آن با دیگری متفاوت باشد. در نتیجه ابتدا بایستی به دکتر تزریق فیلر در تهران مراجعه کنید و بر اساس مشاهدات وی می توانید از این فرآیند بهره مند شوید یا خیر؟! در ادامه لیستی از نقاط قابل تزریق برای مواد پر کننده را نام برده ایم عبارتند از :

 • گونه
 • چانه
 • خطوط فک
 • لب ها
 • خط خنده
 • زیر چشم
 • خطوط اخم
 • چروک های افقی پیشانی
 • خطوط پنجه کلاغی

معایب و نواقص تزریق فیلر

هر پروسه درمانی و زیبایی ممکن است که عیوب و نقص هایی را برای فرد به همراه داشته باشد که بی شک می توانید با انتخاب یک دکتر با تجربه و ماهر از این موارد رها شوید. در نتیجه بهتر است که برای سلامت خود ارزش قائل باشید و در بازه ای که به دنبال یک دکتر خوب تزریق فیلر تهران می باشید بیشترین زمان و تحقیق را اختصاص دهید که از نتیجه به وجود آمده احساس پشیمانی نکنید.

برخی از پیامدها بسته به هر فرد می تواند متفاوت باشد اما مواردی از قبیل قرمزی و التهاب و غیره از اثرات عادی می باشد که در هر فرد می تواند با شدت های متفاوتی خود را نشان دهند. اما اگر این متد را فرد کم تجربه ای انجام دهد ممکن است فرد به دنبال تزریق فیلر شاهد مواردی از قبیل :

 • عفونت در ناحیه تحت درمان
 • ایجاد صدمه به عروق در ناحیه درمان شده
 • بروز نکروز در بخش مورد درمان
 • تغییر شکل فیلر تزریق شده
 • ایجاد خون مردگی و از بین رفت بافت سالم

مراقبت های بعد از تزریق فیلر به چه صورت است ؟

استفاده و بهره وری از بسیاری روش های جوانسازی پوست نیازی به دوره نقاهت و ریکاوری نخواهد داشت و تزریق ژل از این دست می باشد تنها جهت تثبیت و ماندگاری بیشتر نتیجه به دست آمده می بایست به توصیه های دکتر تزریق فیلر به خوبی گوش دهید که بتوانید از نتیجه به وجود آمده به خوبی محافظت نمایید. بعد از انجام دادن این روش جوانسازی به طور طبیعی کبودی و تورم را تجربه خواهید کرد. 

امری طبیعی بوده و بسته به میزان حساسیت پوست می توانید از کمپرس های سرد یا گرم جهت کاهش این وضعیت استفاده کنید. در مواردی که فرد آستانه تحمل درد پایینی دارد می تواند با مشورت دکتر خود از داروهای مسکن تجویز شده جهت کاهش درد به وجود آمده استفاده کرد.

به یاد داشته باشید که ممکن است ژل در نواحی بسیار حساس همانند اطراف و زیر چشم به کار برده شود در نتیجه بسیار مراقب باشید که نتیجه به دست آمده دستخوش تغییر نشود. رعایت مراقبت های بعد از تزریق فیلر به کوتاه شدن دوره نقاهت بسیار کمک می کند.

هزینه تزریق ژل چقدر است؟

بیشتر متقاضیان این پروسه زیبایی ابتدا در پی اطلاع از قیمت این روند می باشند که بدانند به چه صورت است؟ یکی از پر تکرارترین سوالها در این زمینه این است که انجام تزریق فیلر با بیمه قابل پرداخت می باشد؟ بهتر است یکبار برای همیشه این موضوع را حل کنیم هیچ یک از موسسات بیمه روش های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی دهند و تنها پوشش دهنده روش ها وجراحی های درمانی می باشند. از همین رو قیمت استفاده از ژل به صورت آزاد مصاحبه می شود.

اما نحوه حساب کردن نرخ نهایی این روش جوانسازی پوست به چه صورت است؟ به طور طبیعی میزان ایرادات پوست برای هر شخص با دیگری متغیر است و هر فرد ممکن است به اندازه های متفاوتی از این ماده پر کننده جهت بهبود ایراد نیاز داشته باشد. از همین رو بهتر است برای دانستن قیمت نهایی ابتدا به دکتر تزریق فیلر مراجعه کنید و بر اساس مشاهدات می توانید متوجه شوید که برای بهبود ایرادات به وجود آمده در صورت شما چه هزینه ای در برخواهد داشت.

تزریق فیلر با چه موادی انجام می شود؟

بسیاری از افراد با مشاهده چین و چروک های روی پوست اعتماد به نفس خود را از دست می دهند اما می توان با استفاده از تزریق فیلر یا همان پرکننده ها به راحتی این موارد را از میان ببرند. تزریق فیلر از یکسری مواد تشکیل شده است که در ادامه تمامی این موارد را شرح می دهیم. عبارتند از :

 • هیالورنیک اسید:
  این ماده می تواند رطوبت و جوانی را به پوست باز گرداند. در فیلر های حاوی هیالورنیک اسید عمدتا برای مواردی که پوست دهیدراته شده است ، بیشترین کاربرد را دارد. زیرا ماده موجود در ژل تزریق شده می تواند رطوبت پوست را حفظ کرده و منجر به شادابی و جوانی مجدد پوست گردد.
 • هیدروکسی لاپاتیت:
  نوعی کلسیم مصنوعی است که منجر به برطرف شدن و پر شدن چین و چروک های پوستی می شود. لب های نازک را پر حجم کرده و شادابی و جوانی را به دست های پر چین و چروک بازمی گرداند. این ماده استریل بوده و با بدن بسیار سازگار است.

مزایای تزریق ژل یا فیلر به صورت در تهران چیست؟

تزریق ژل یا فیلر به صورت می ‌تواند به صورت ‌های مختلفی از جمله مزیت‌ های زیبایی، جوان‌ سازی و افزایش اعتماد به نفس انجام بگیرد. در زیر می ‌توانید برخی از مزایای این روش را مشاهده کنید:

 • حجم دهی: تزریق ژل یا فیلر به صورت، میزان حجم و پر بودن صورت را افزایش می ‌دهد، که می‌ تواند منجر به جوان ‌سازی پوست شود.
 • کاهش چین و چروک: ژل ‌ها و فیلر ها می ‌توانند چین و چروک‌ های ریز و درشت را کاهش دهند و پوست صورت را صاف و جوانتر به نظر برسانند.
 • ترمیم حجم از بین رفته: با گذشت زمان، حجم صورت به دلیل کاهش ترمیم پذیری پوست و جذب آب توسط بافت ‌ها، کم شده و چهره ممکن است افتاده و رنجور نمایان شود. تزریق ژل یا فیلر به صورت، این حجم از بین رفته را ترمیم کرده و شکل طبیعی چهره را بازسازی می ‌کند.

دکتر نیلوفر مجدی نسب هستم ؛ فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه جندی شاپور اهواز و فارغ التحصیل تخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن با رتبه برتر از دانشگاه شهید بهشتی تهران و عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران  هستم.  خوشحالم که توانستم در زمینه  زیبایی و درمانی عمل جراحی های موفق  داشته باشم. 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها