جراحی بینی طبیعی

بیشتر افرادی که کاندید جراحی بینی هستند بی شک به این فکر می کنند کدام مدل از رینوپلاستی متناسب با چهره من می باشد؟ یا جراحی بینی طبیعی بایستی دارای چه استانداردهایی باشد؟ بدین ترتیب در جلسه مشاوره عموما آن دسته از عزیزانی که به دنبال فرمی طبیعی از جراحی هستند این پرسش ها را مطرح می کنند. عمل بینی طبیعی به این دلیل که مدلی است که آقایان و بانوان عزیز بیشتر از دیگر مدل ها می توانند انتخاب کنند و به طور عمده به بیشتر چهره ها تناسب می بخشد ، دارای تقاضای  بیشتری است. به همین دلیل دکتر نیلوفر مجدی نسب ، بهترین جراح بینی تهران قصد دارد که تمامی فاکتورهایی که بایستی در این روند با دقت بالایی رعایت شود را به شما عزیزان ارائه دهد که بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

جراحی بینی طبیعی - دکتر نیلوفر مجدی نسب

جراحی بینی طبیعی 

عمل کردن به طور نرمال برای بهبود ایرادات و مشکلات ظاهری و ساختاری بینی مورد انجام قرار می گیرد. اما بسیاری از افراد تنها برای ایجاد تناسب و برطرف کردن مشکلات ظاهری بینی مورد انجام قرار می گیرد. اما تمایل دارند که کمتر کسی متوجه میزان تغییرات اعمال شده بر روی بینی آن ها شوند از همین رو جراحی بینی طبیعی را انتخاب می کنند. برخی از مراجعین به دلیل بسیاری از مشکلات از قبیل انحنای روی بینی یا نوک افتاده آن به فکر بهتر شدن ظاهر بینی افتاده اند.

در جراحی بینی طبیعی به دلیل نحوه بهبود فرم بینی ، شکلی نچرال و طبیعی دارد که نتیجه نهایی آن بسیار ایجاد تناسب می کند. از همین رو تمامی افراد میل به داشتن بینی با فرم طبیعی دارند که به سراغ جراحی بینی طبیعی می روند. نتیجه نهایی این پروسه بدون قوس و نوک سر بالا بوده که دلیل اصلی تمایل افراد به داشتن آن می باشد.

اولین معاینه با دکتر جراحی بینی نچرال

در مواقعی که به فکر اعمال تغییر بر روی بینی هستید ابتدا بایستی از تصمیم نهایی خود اطمینان حاصل کنید. زیرا انجام این متد هرگز راهی برای بازگشت نخواهد داشت. بعد از اینکه مطمئن شدید که قصد انجام این عمل را دارید می بایست به سراغ بهترین دکتر عمل بینی بروید که با انتخابی درست بتوانید بهترین نتیجه را از پروسه پیش رو داشته باشید. از همین رو بعد از برگزیدن دکتر عمل بینی طبیعی می بایست در جلسه مشاوره اولیه با پزشک شخصا شرکت کنید.

با حضور در این جلسه، پزشک ابتدا بینی شما را ارزیابی می کند و سپس به شما می گوید که آیا انجام این پروسه برای شما مناسب می باشد یا خیر؟! شما نیز در این معاینه تمامی پرسش های ذهن خود را از دکتر عمل بینی طبیعی بپرسید که بتوانید از انجام جراحی بینی طبیعی مطمئن باشید.

ویژگی های بینی طبیعی

برخی فاکتورهای اصلی وجود دارد که جراحی بینی نچرال را از دیگر مدل ها متمایز می کند به شرح زیر است. یکی  از دلایلی که می تواند نمایان کننده بینی طبیعی باشد فاصله نوک آن با لب بالایی است که بایستی اندازه ای استاندارد داشته باشد. جراح بینی با در نظر داشتن استانداردهای آنالیز بینی و طول آن می تواند اندازه ها را در نظر گرفت.

از دیگر مواردی که باید در این فرم بینی مورد رعایت شود اندازه بین هر دو چشم با بینی است که بایستی مورد بررسی قرار گرفت. بر روی پل بینی نباید قوس و انحنا وجود داشته باشد یا پره های آن بیش از حد جمع شود. در پایان بایستی به یاد داشته باشید که جراح بینی همواره سلیقه زیباجو را در نظر داشته و این احتمال وجود دارد برخی موارد را به دلیل خواسته فرد مراجعه کننده تغییر دهد.

عمل طبیعی بینی چه مزایایی دارد؟

به طور کلی نمی توان گفت مدل بینی می تواند همراه با مزایا یا معایب خاصی باشد ؛ چرا که سلیقه ها یا فرم صورت میان افراد بسیار متفاوت بوده و به همین دلیل نمی توان گفت که بینی طبیعی مزایا به همراه دارد. اما جراحی بینی طبیعی برای مردان بسیار مناسب بوده و طرفداران این عمل معمولا آقایان هستند که میتوان آن را یکی از مزایای بینی طبیعی دانست.
علاوه بر آن عمل بینی نچرال که به صورت شما بیاید و تناسب خوبی میان اجزای صورت ایجاد کند می تواند فرم شیک و خاصی به چهره شما ببخشید.
همچنین باید بدانید بینی طبیعی عمل شده ممکن است مزایایی به همراه داشته باشد که شامل موارد زیر هستند:

 • پایداری و دوام بالای مدل بینی (به دلیل اعمال تغییرات کم )
 • عدم بروز مشکلات تنفسی ناشی از قوس شدید بینی
 • مناسب برای مردان و زنان
 • خارج نشدن صورت از فرم طبیعی و نچرال
 • امکان جراحی مجدد بینی (در صورت وجود مشکل)
 • جلوگیری از تیز شدن نوک بینی

مناسب ترین افراد برای جراحی بینی طبیعی

برای عمل کردن بینی بسیاری از افراد ممکن است که متقاضی باشند اما بی شک این احتمال وجود دارد که برای برخی انجام این پروسه ضرورتی نداشته و یا مناسب نباشد. بهتر است که جراحی بینی را در سنینی انجام دهید که رشد بینی به اتمام رسیده باشد که نتیجه نهایی آن دستخوش تغییر نشود.

بهترین کاندید برای جراحی بینی ابتدا بایستی از سلامت جسمی و روحی کامل برخوردار باشد. ابتلا به برخی از بیماری ها ممکن است برای انجام عمل بینی طبیعی یک مانع باشد از همین رو بهتر است که به صلاحدید جراح بینی در این زمینه توجه بفرمایید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • انجام تست های کامل قبل از تاریخ مشخص شده برای عمل بینی طبیعی
 • بهتر است که در صورتیکه به دارو یا ماده خوراکی حساسیت دارید ابتدا به دکتر مجدی نسب ، بهترین جراح بینی تهران اطلاع دهید.
 • استفاده از داروهای ضد انعقاد خون بهتر است که هفت الی ده روز پرهیز کنید.
 • به یاد داشته باشید که در روز مشخص شده برای جراحی بینی طبیعی باید یک نفر را به عنوان همراه با خود داشته باشید.
 • آقایان با صورتی اصلاح شده و بانوان با پوستی عاری از هر نوع آرایش و آلودگی به اتاق عمل وارد شوند.
 • همیشه استعمال دخانیات برای سلامت مضر بوده و قبل از رینوپلاستی باید استفاده از هر نوع نیکوتین را کنار بگذارید.

اهمیت انتخاب جراح بینی طبیعی 

همانطور که می دانید عمل کردن بینی یک روند ایمن و کم تهاجم است که امروزه بیشترین میزان درخواست را به خود اختصاص داده است. اما درصد موفقیت این فرآیند به انتخاب یک دکتر خوب عمل بینی طبیعی در تهران با تجربه و ماهر بستگی دارد که بتواند با تکیه به مهارت چند ساله خود از پس تمامی چالش های پیش آمده در حین عمل به خوبی بربیاد. این انتخاب درست و اصولی می تواند میزان ریسک ابتلا به عوارض بعد از جراحی بینی طبیعی را به حداقل ترین حالت برساند. از همین رو می توانید بهترین نتیجه نهایی را از روند پیش رو دریافت نمایید.

جراحی بینی طبیعی مردانه 

آقایان نیز در سال های اخیر به زیبایی و زیباتر دیده شدن بسیار اهمیت می دهند و این امر باعث شده است که میزان درخواست مردان برای عمل بینی افزایش یابد. اما از آنجایی که آقایان آناتومی صورت آنان استخوانی و مردانه است به دنبال عملی هستند که با مشاهده نتیجه نهایی چهره آن ها دچار حالت غیرطبیعی نشده باشد و از فرم مردانه آن کاسته نشده باشد از همین رو بیشتر جراحی بینی طبیعی را انتخاب می کنند که بیشترین میزان تناسب را با دیگر اجزا صورت داشته باشد.

تکنیک های جراحی بینی طبیعی

رینوپلاستی را به طور معمول با دو روش باز و بسته  می توان عملی کرد. هر یک از آن ها دارای مزیت و معایبی است که بسته به درخواست فرد مراجعه کننده انتخاب خواهد شد. در ادامه هر دو روش را شرح داده ایم.

روش باز در جراحی بینی طبیعی

در این متد با ایجاد یک برش کوتاه در میان هر دو حفره بینی دقیقا در قسمت کلوملا ، جراح قادر است که پوست را از روی قسمت استخوانی و غضروفی برداشته و دسترسی بیشتری را به ساختار داخلی بینی داشته باشد که این روش برای اعمال تغییرات گسترده را آسان می کند. به همچنین این توانایی را به دکتر عمل بینی طبیعی می دهد که بتواند تمامی مشکلات تنفسی را نیز درمان کند. اما برای برگرداندن پوست بر روی بینی بایستی پوست را با بخیه فیکس کرد. با رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی می توان از بروز هر نوع جای زخم و اسکار پیشگیری کرد.

روش بسته در عمل کردن بینی به فرم طبیعی

این روند برعکس روش قبل برش های اعمال شده در درون بینی خواهد بود که برای ایجاد تغییرات بزرگ قابل انجام نخواهد بود و بدین ترتیب بهتر است که برای جراحی بینی طبیعی از روش باز استفاده شود که جراح بینی قادر باشد بیشترین تغییرات را به وجود آورد. این روش همانطور که از شیوه ایجاد برش متوجه شده اید دارای رد بخیه نخواهد بود اما به یاد داشته باشید که برای ایجاد تغییرات اساسی نمی تواند انتخاب درستی باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

بعد از انجام هر روند درمانی و پزشکی نیازمند انجام یکسری مراقبت های پس از پروسه می باشید. عمل طبیعی بینی نیز از این داستان مستثنی نیست. به یاد داشته باشید که جراحی زیبایی بینی با فرم نچرال یکی از روش های درمانی و زیبایی است که پس از انجام فرآیند فرد نیاز به ماندن در بیمارستان ندارد و به راحتی به منزل بازمیگردد.

اما این بدان معنا نمی باشد که فرد دیگر احتیاجی به درمان و بهبودی ندارد بلکه دوره ریکاوری و نقاهت خود را در منزل به سر خواهد برد. برای این بازه زمانی نیازمند رعایت برخی نکات هستید که این موارد از سوی جراح بینی به شما اعلام خواهد شد.عبارتند از :

 • کاهش درد و تورم : یکی از عارضه های بعد از اعمال تغییرات بر روی بینی ایجاد کبودی و ورم است که فرد را نگران می کند. اما با رعایت موارد گفته شده به راحتی می توانید این وضعیت را به بهترین حالت کنترل کنید. برای کاهش درد و تورم رخ داده می توانید از کمپرس های سرد و گرم استفاده کنید. خاطر نشان می شویم که در چنین وضعیتی پوست بینی بسیار حساس بوده و دقت بالایی را به خرج دهید زیرا نباید یخ را به صورت مستقیم بر روی بینی قرار دهید.
 • خونریزی : بعد از اینکه به منزل بازگردید و قصد گذراندن دوره ریکاوری را دارید خوب است بدانید که ممکن است گاها شاهد خونریزی بینی باشید. این امر کاملا طبیعی بوده و برای پیشگیری از بروز این اتفاق می توانید در زمان خواب و استراحت سر خود را بالا نگهدارید. به علاوه به یاد داشته باشید که در مواد غذایی خود بهتر است که از نمک استفاده نکنید. این ماده می تواند احتمال خونریزی را افزایش دهد.

دلیل اصلی جراحی کردن بینی چیست؟

پاسخ به این سوال بسیار گسترده است و هر شخص ممکن است دلیلی شخصی و کلی داشته باشد. اما در ادامه برخی از عواملی که یک فرد را مجاب به انجام رینوپلاستی طبیعی کرده را شرح خواهیم داد.
بهتر شدن عملکرد تنفسی : بسیاری از بیماران مراجعه کننده به جراح بینی درخواست بهبود مسیر تنفسی را دارند.

 • داشتن ظاهری زیبا و بدون نقص : به دلایل بسیاری ممکن است که بینی یک فرد با چهره او سازگار نبوده و زیبایی صورت را کاهش داده باشد و این اصلی ترین و عمده ترین دلیل انجام جراحی بینی طبیعی در میان افراد می باشد.
 • برطرف شدن ایرادات : برخی دیگر از کاندیدای عمل بینی نچرال آن دسته از عزیزانی هستند که به علت وارد آمدن ضربه به صورت یا هر اتفاق ناخوشایندی مجبور به جراحی کردن بینی می شوند.

پروسه عمل بینی طبیعی

این پروسیجر با استفاده از داروهای آرامبخش، با بیهوشی یا بی حسی عمومی سطح هوشیاری زیباجو کاهش می یابد. در ادامه جراح بینی با استفاده از یکی از متد های باز و یا بسته تغییرات مد نظر را بر روی دماغ اجرا کرده و فرایند اصلاح سازی را شروع می نماید. دکتر عمل بینی از یک ابزار ظریفی به نام استئوتوم برای شکل دادن به استخوان و غضروف ها استفاده و تمام نواقص ظاهری و تنفسی را برطرف می کند. پس از اتمام روند، مجدد پوست و مخاط جدا شده را بر روی سطح بینی قرار و محل را بخیه می زند. پس از اعمال این پروسه برای جلوگیری از خونریزی و حفظ ساختار بینی، ممکن است از اسپیلنت و تامپون در داخل بینی استفاده نماید.

چه افرادی برای جراحی بینی طبیعی مناسب نیستند؟

به طور کلی همه افراد با توجه به سلیقه و نیاز خود از جراحی میتواند عمل بینی نچرال انجام دهند. اما اگر بخواهیم به طور کلی این موضوع را در نظر داشته باشیم ، افرادی که دوران بلوغ آنها به پایان نرسیده است ، خانمهای باردار یا خانمهایی که قصد باردار شدن را دارند گزینه مناسب برای عمل بینی نچرال و سایر عمل های زیبایی نخواهند بود.

تکنیک های اساسی پروسه جراحی بینی طبیعی

همانگونه که مطلع هستید در رینوپلاستی طبیعی هدف اصلی این پروسیجر، اصلاح نواقص بینی با حفظ ساختار طبیعی آن می باشد. بدین منظور متخصص با اعمال بعضی تغییرات، ظاهری طبیعی ولی بهبود یافته را برای زیباجویان به ارمغان می آورد. در موارد ذکر شده به برخی از این عوامل می پردازیم.

 • فرم دادن به غضروف در موقعیت آناتومیک طبیعی خود
 • استفاده از گرافت های نوک بینی به منظور به حداقل رساندن افتادگی ها
 • اعمال تغییرات در ارتفاع نوک دماغ برای جلوگیری از سربالا و یا افتادگی بینی
 • حفظ غضروف برای جلوگیری از کشیدگی و یا نامتقارن شدن سوراخ ها
 • برای جلوگیری از بروز قوس و یا قوز، سطح بینی را صاف و هموار می نمایند .

عوامل موثر بر نتیجه یک جراحی بینی طبیعی

 • نوع پوست (ضخیم و نازک)
 • سن (فرد پس از بلوغ اقدام به رینوپلاستی نماید)
 • نحوه رعایت نکات مراقبتی
 • سابقه عمل پیشین (ترمیمی)
 • بروز ضربه
 • نوع بینی (استخوانی و گوشتی)
 • متخصص انتخابی
 • سابقه انسداد و یا مشکلات تنفسی
 • عوارض احتمالی

 

دکتر نیلوفر مجدی نسب هستم ؛ فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه جندی شاپور اهواز و فارغ التحصیل تخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن با رتبه برتر از دانشگاه شهید بهشتی تهران و عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران  هستم.  خوشحالم که توانستم در زمینه  زیبایی و درمانی عمل جراحی های موفق  داشته باشم. 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها