جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی از سری عمل های زیبایی است که می تواند در روند بهبود مشکلات تنفسی نیز مفید واقع شود. در بینی های گوشتی به علت اینکه بافت های نرم و غیر قابل انعطاف وجود دارد ممکن است منجر به اختلال در مسیر تنفسی گردد که دلیلی برای بروز برخی مشکلات از قبیل خستگی ، سر درد ، کاهش فشارخون و حتی ایجاد اختلال خواب می شود. در روند درمانی جراحی بینی گوشتی می توان تمامی این موارد را به خوبی بهبود بخشید و درمان کرد. به گفته دکتر نیلوفر مجدی نسب ، بهترین جراح بینی در تهران به دلیل میزان چربی بالا در این نوع بینی ف عمل کردن آن از حساسیت بالایی برخوردار است که باید در انتخاب بهترین دکتر عمل بینی گوشتی دقت داشته باشید. در نتیجه بهتر است که ادامه متن را با حوصله مطالعه کنید که بتوانید از رینوپلاستی تجربه ای خوب را داشته باشید.

جراحی بینی گوشتی - دکتر نیلوفر مجدی نسب

جراحی بینی گوشتی در تهران

عمل کردن بینی بر اساس نوع آن می تواند بهترین نتیجه را در بر داشته باشد. بعد از اینکه تصمیم نهایی خود را اتخاذ کرده اید بایستی به دنبال بهترین جراح بینی گوشتی باشید که نتیجه نهایی این روند متناسب با خواست و انتظار شما باشد. به یاد داشته باشید که جراحی بینی گوشتی را می توان به دو روش باز و بسته مورد انجام قرار داد. بسته به میزان ایرادات و مشکلاتی که بینی دارد می توان یکی از دو تکنیک را مورد استفاده قرار داد.

اما همانطور که در مقاله جراحی بینی مطالعه کرده اید می دانید هر یک از متدهای فوق چه مزیت و معایبی را به همراه دارد. از همین رو بهتر است که ابتدا مقاله اصلی را مطالعه کنید. برای عمل کردن بینی گوشتی بهترین روش در واقع جراحی باز می باشد که بتوان به راحتی به تمام اجزا بینی دسترسی داشته باشید.

تشخیص بینی گوشتی

آناتومی بینی بر اساس نوع پوست و استحکام استخوان ها به دو دسته تقسیم بندی می شود. بینی های که چربی بیشتری دارند و از ضخامت پوست برخوردار هستند را بینی گوشتی می توان نامید. برخی از افراد توانایی شناخت نوع بینی خود را ندارند اصلا جای ناراحتی وجود ندارد.

زیرا می توان با مراجعه به بهترین  دکتر عمل بینی تهران به راحتی نوع آن را مشخص کرد و براساس آن روش های درمان و بهبود وضعیت را در بر گرفت. یکی از نشانه هایی که می تواند بینی را گوشتی شناخت وجود منافذ باز بر روی پوست بوده و به علاوه داشتن پره های باز بینی می باشد.

متقاضی ایده آل برای عمل بینی گوشتی 

 

جراحی بینی گوشتی - دکتر نیلوفر مجدی نسب

جراحی بینی گوشتی با پوست ضخیم - دکتر نیلوفر مجدی نسب

پس از اینکه تصمیم نهایی را در ارتباط با اعمال تغییرات بینی اتخاذ کرده اید باید ابتدا بررسی کنید که شما جزو بهترین کاندید برای جراحی بینی گوشتی هستید یا خیر؟! برای دانستن این موضوع ابتدا باید بتوانید نوع بینی را تشخیص دهید و بعد از ان باید به شخصا جلسه مشاوره ابتدایی را شرکت کنید که بتوانید با بهترین جراح بینی گوشتی صحبت کنید و ایشان بر اساس معاینه و بررسی های تکنیکال به شما بیان کند که جزو بهترین افرادی هستید که می توانید عمل بینی گوشتی را انجام دهید یاخیر؟! در ادامه برخی مواردی که می تواند به شما در دانستن این موضوع کمک کند عبارتند از :

 • از سلامت جسمی و روحی کامل برخوردار باشد.
 • بیماری زمینه ای نداشته باشید که مانعی برای این جراحی تلقی شود.
 • در ظاهر بینی انحنا ، قوص و ایرادات دیگر را داشته باشد.
 • از نتیجه نهایی انتظار عقلانی داشته باشد.
 • دوره بلوغ را به انتها رسانده باشد.

تکنیک های جراحی بینی گوشتی در تهران

عمل کردن بینی از نوع گوشتی را می توان با استفاده از دو روش موجود در رینوپلاستی برای فرد مراجعه کننده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
دو متد در جراحی عمل بینی به کار می رود :

 • تکنیک باز
 • تکنیک بسته

برای انتخاب هر یک از راهکاری گفته شده ابتدا باید بیمار مورد بررسی قرار بگیرد و در پی آن با توجه به وضعیت و صلاحدید جراح بینی یکی از آن ها را جهت انجام عمل بینی گوشتی انتخاب کرد. هر یک از روش ها مزیت و معایبی دارد که در ادامه شرح داده می شود.

مقایسه متد باز و بسته در جراحی بینی گوشتی 

برای انجام رینوپلاستی ابتدا دکتر عمل بینی باید بداند قصد و هدف شما از انجام آن چه موردی است؟ به عنوان مثال اگر تنها برای اعمال تغییراتی جزئی هستید ویا قصد دارید تغییراتی کلی را به وجود بیاورید؟ همانطور که متوجه شده اید تکنیک های باز و بسته در جراحی بینی گوشتی بستگی به خواست فرد مراجعه کننده دارد. در روش بسته ، دکتر بر روی پوست و بینی هیچگونه برشی را ایجاد نمی کند و از درون حفره ها روند عمل بینی را انجام می دهد. اما در روش باز جراح با ایجاد یک برش می تواند بهترین دسترسی را بر آناتومی داخلی بینی ایجاد کرد و با این دسترسی قادر است که بهترین و بیشترین کنترل را بر ساختار داخلی آن داشته باشد. بهترین متد برای جراحی بینی گوشتی در واقع روش باز می باشد. زیرا این توانایی را به جراح بینی می دهد که بهترین نتیجه نهایی را به وجود آورد. 

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

پیدا کردن بهترین دکتر عمل بینی گوشتی می تواند کمی کار دشوار به حساب بیاید. زیرا این پروسه برای دریافت بهترین نتیجه می تواند کمی دشوار و پیچیدگی را به همراه داشته باشد از همین رو برای انجام جراحی بینی گوشتی می بایست بیشترین دقت لازم را به خرج دهید. اهمیت بالای جراح بینی در روند عمل کردن بینی گوشتی به دلیل وجود چربی زیاد می باشد که احتمال و ریسک تغییر در فرم به وجود آمده را کمی افزایش می دهد. با انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی گوشتی می توان تمامی احتمالات آن را به صفر رساند و بهترین نتیجه ممکن را از روند دریافت کرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

قبل از جراحی بینی گوشتی، این اقدامات را می ‌توانید انجام دهید که به داشتن عمل بینی گوشتی راحت و بدون نقص می تواند کمک کننده باشد.

 • ملاقات با جراح بینی : مشورت با یک جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در زمینه بینی گوشتی اولین قدم است. او می ‌تواند به شما نکاتی درباره روش های ممکن جراحی ارائه بدهد و درباره انتظاراتتان راهنمایی کند.
 • بررسی و ارزیابی عمومی سلامت جسمانی و روحی : بهتر است تمامی آزمایش های خواسته شده از سوی جراح بینی را انجام داده که ایشان از سلامت جسمانی شما اطمینان حاصل کنند و اگر مشکلاتی مانند بیماری های قلبی یا تنفسی دارید، باید این مسائل را با پزشک خود مطرح کنید. اما از لحاظ روحی می بایست از انتخاب خود اطمینان داشته باشید زیرا این عمل بینی گوشتی قابلیت بازگشت پذیری ندارد.
 • ممنوعیت های پیش جراحی: قبل از عمل، به شما ممکن است توصیه شود مصرف داروها مانند آسپرین را متوقف کنید. همچنین قبل از جراحی باید از مصرف غذا و آب خودداری کنید.
 • آزمایشات پیش جراحی : جراح شما ممکن است بخواهد آزمایشات خون و اشعه ای انجام دهید تا وضوح بیشتری از ساختار بینی و وضعیت عمومی شما را بدست آورد. اطلاعات به‌ دست آمده از این آزمایشات به جراح در بررسی و برنامه ریزی مناسب برای عمل بینی گوشتی کمک خواهد کرد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

 • به دلیل وجود چربی و ضخامت بالای پوست ممکن است که تورم و التهاب بیشتری را تجربه کنید که میتوانید با استفاده از کمپرس های گرم و سرد از این موارد به اندازه چشمگیری بکاهید.
 • به یاد داشته باشید که برخی موارد می توانند دلیلی برای افزایش تورم و به دنبال آنان خونریزی باشد. یکی از این موارد استفاده از نمک در وعده های غذایی است که به راحتی می تواند باعث بروز این چنین مشکلاتی در بینی شود.
 • برای پیشگیری از تغییر فرم جدید بینی می بایست در زمان خواب و استراحت با استفاده از چند بالش سر خود را از چرخیدن به اطراف مهار کنید.
 • از رفتن به باشگاه و یا بلند کردن اجسام سنگین به طور جدی برای مدتی خودداری کنید.
 • برای بهبود سریع تر بهتر است که برای مدتی در خون شما آثاری از الکل یا نیکوتین نباشد.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی گوشتی

تزریق کورتون با هدف سرعت دادن به روند بهبودی و کمک به کاهش سریع تر تورم پس از جراحی بینی انجام می شود. در برخی موارد نیز پزشک تشخیص می دهد که برای پیشگیری از بافت اسکار بد تزریق کورتون بعد از عمل بینی لازم است.

برخی از بیماران دارای بافت نرم نسبتاً ضخیم هستند و بینی آنها مستعد ایجاد اسکار متراکم بین غضروف یا استخوان و پوست می باشد. در این شرایط، تزریق کورتون بعد از عمل بینی در جلوگیری از تشکیل بافت اسکار ناخواسته مفید واقع شده و شانس بیماررا برای دستیابی به بهترین نتیجه بالا می برد.
موضوع زمان مناسب برای تزریق کورتون ، موضوعی بحث برانگیز است و برخی پزشکان معتقدند این کار بهتر است در طول ۱ تا ۲ ماه اول انجام شود. برخی نیز معتقدند بیشتر ورم‌هایی که در ماه‌های اول در بینی وجود دارد، خود‌به‌خود برطرف خواهند شد وبافت اسکاری که در این چند ماه اول تشکیل می‌شود، بافت اسکار خوب است.
دکتر نیلوفر مجدی نسب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران معتقد است در صورتی که ساختار بینی بیمار به گونه ای باشد که تزریق کورتون برای دستیابی به نتیجه مطلوب از عمل بینی گوشتی ، امری مورد نیاز باشد ، طبیعتاً انجام معاینات لازم توسط پزشک و تشخیص در خصوص زمان مناسب برای تزریق این ماده ، جهت کنترل و مهار ورم و نیز پیشگیری از بروز بافت اسکار و مورد آسیب قرار دادن نتیجه مورد نظر از جراحی ، حرف اول را می زند. ایشان توصیه می کند حتماً در این خصوص حتماً با جراح بینی خود مشورت کنید.

چه مدت بعد از تزریق کورتون ورم بینی میخوابد؟

زمانی که کورتون به بینی تزریق می شود ، معمولاً یک هفته زمان لازم است تا شاهد تاثیر کردن آن در بینی مان باشیم.

عمل بینی گوشتی به مدل فانتزی

افرادی که این نوع از دماغ را دارند می توانند بسته به سلیقه خود به مدل های متنوع ایرادات بینی را برطرف بسازند. بسیاری به دلیل اینکه سال های متوالی بینی بزرگ را متحمل شده اند تمایل دارند که بعد از عمل کردن بینی کوچک و فانتزی داشته باشند از همین رو درخواست دارند که جراحی بینی گوشتی را به مدل عروسکی انجام دهند.

به گفته دکتر نیلوفر مجدی نسب بهترین جراح عمل بینی گوشتی به دلیل وجود پوست با ضخامت بالا و اعمال تغییرات بسیار این روند را با محدودیت های بسیاری رو به رو می سازد که بهتر است از درخواست این روند خودداری کنید.

آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی در تهران بازگشت پذیر است؟

تعداد بالایی از عزیزانی که بینی گوشتی دارند از ظاهر آن احساس نارضایتی دارند و برای تغییر این وضعیت تمایل به انجام عمل بینی گوشتی را در ذهن می پرورانند. با این کار می توان تمامی ایرادات اعم از پره های بزرگ و حجیم ، پهن بودن بینی و بسیاری موارد دیگر را بهبود بخشید که در نهایت بینی خوش فرم و زیبایی را داشته باشید. اما ترس عمده متقاضیان این روند بازگشت پذیری نتیجه نهایی بوده و به طبع این امر موجب شده از انجام آن بپرهیزند. اما می توانید با این اتفاق به خوبی و آسانی مقابله کنید.

ابتدا با انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی می توانید تمامی پیامدهای بعد از عمل را به حداقل برسانید و بعد از آن نیز می دانید که دکتر خوب عمل بینی در تهران می تواند با تکیه به علم و دانش در کنار تجربه چند ساله مانعی بزرگ برای برگشت پذیری نتیجه نهایی از عمل بینی گوشتی باشد. زیرا با انتخاب یک پزشک ماهر می توان از مزیت های به روز برای تقویت غضروف بینی جهت مقابله از افتادگی نوک آن و همچنین بازگشت پذیری نتیجه نهایی را به صفر می رساند.

تاثیر ضخامت پوست بر نتیجه نهایی

جراحی بینی گوشتی در واقع با درنظر گرفتن بسیاری از موارد ممکن است که نتیجه ای متفاوت را به ارمغان آورد. از همین رو میزان ضخامت پوست از مواردی است که نمی توان آن را نادیده گرفت. افرادی که پوست بینی نازکی دارند به طور معمول احتمال عدم تقارن در آن ها افزایش می یابد. در مقابل آن دسته از افرادی که پوست ضخیمی دارند درصد بروز این چنین خطاهایی را کاهش می دهد. اما به همان اندازه می تواند روند مد نظر را پیچیده کند.

چرا بینی گوشتی بعد از عمل بینی بیشتر ورم می کند؟

ورم بعد از عمل بینی گوشتی ، عارضه نرمالی است که در اثر آسیب هایی که حین عمل بینی برای ایجاد تغییرات مورد نظر وارد می شود اتفاق می افتد. این ورم به مرور زمان به طور کامل رفع می شود و برای سرعت دادن به روند کاهش آن می توان اقداماتی از قبیل استفاده از کمپرس یخ ، پرهیز از محیط های گرم، کاهش مصرف نمک ، اجتناب از انجام فعالیت های سنگین و نیز بالا نگه داشتن سر را انجام داد. عوارض عمل بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی نیز مانند سایر جراحی ها ، عوارض اجتناب ناپذیری را به دنبال دارد. این عوارض موقتی هستند و از جمله آنها می توان به درد ، ورم و کبودی و خونریزی ملایم اشاره کرد. درد بعد از عمل بینی گوشتی با مصرف مسکن های تجویز شده قابل کنترل می باشد. کبودی بینی نیز پس از 2 الی 3 هفته از بین می روند. 

انتخاب صحیح جراح بینی گوشتی رابطه مستقیمی با مهار و جلوگیری از بروز عوارض بعد از عمل بینی گوشتی دارد. 

سن مناسب برای عمل بینی گوشتی 

خوشبختانه جراحی بینی از نظر سن هیچ محدودیتی ندارد و در صورتی که رشد بینی کامل شده باشد و فرد داوطلب از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد ، می توانید اقدام به جراحی بینی گوشتی کند. رشد بینی اغلب بین سنین 16-18 سالگی کامل می شود. 

عمل بینی گوشتی مردانه 

بینی آقایان اغلب در مقایسه با بینی خانم ها دارای پوست ضخیم تری می باشد. از طرف دیگر ، جراح خوب عمل بینی در زمان جراحی کردن بینی گوشتی مردانه ، ملاحظاتی را مد نظر قرار می دهد تا نتیجه به دست امده ، منجر به خلق برازندگی بینی روی صورت مردانه شده و برای بیمار رضایت بخش باشد.

هزینه نهایی جراحی بینی گوشتی در تهران

برای اطلاع از نتیجه نهایی خوب است بدانید که این امر بسته به چند مورد می باشد و با در نظر گرفتن تمامی موارد می توان نرخ نهایی را احتساب کرد. نوع بینی ، اندازه تغییرات در خواست شده ، دستمزد جراح بینی گوشتی ، روش جراحی و دیگر موارد همگی می توانند بر قیمت نهایی تاثیر گذار باشد.

همانطور که می دانید عمل بینی گوشتی در دسته بندی جراحی های پلاستیک و زیبایی به شمار می رود و این امر موجب می شود که هیچ یک از بیمه ها هزینه جراحی بینی گوشتی را پوشش ندهد.

دکتر نیلوفر مجدی نسب هستم ؛ فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه جندی شاپور اهواز و فارغ التحصیل تخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن با رتبه برتر از دانشگاه شهید بهشتی تهران و عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران  هستم.  خوشحالم که توانستم در زمینه  زیبایی و درمانی عمل جراحی های موفق  داشته باشم. 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها