جراحی پلک

جراحی پلک برای افرادی عمدتا مورد استفاده قرار می گیرد که با روند افزایشی سن دچار افتادگی پلک های بالا و پایین شده اند یا به دلیل ژنتیک ، پلک ها این حالت را دارند. با بالا رفتن سن به طور طبیعی و نرمال تغییراتی را فرد تجربه می کند که بیشترین نشانه های آن را در صورت می توان مشاهده کرد. از همین رو بیشترین کاندید این عمل زیبایی در واقع افرادی هستند که سنین بالایی قرار دارند. با انجام دادن بلفاروپلاستی می توان زیبایی را مجدد به چهره بازگرداند و آن حالت افتاده و پف آلوده چشم ها را از میان برداشت.برخی از افراد به دلیل افتادگی پلک ها ممکن است که دایره دید آن ها کاهش یابد که این به خودی خود یک خلل در روند زندگی روزمره می باشد. به گفته دکتر نیلوفر مجدی نسب ، بهترین جراح پلک در تهران ؛ عمل زیبایی پلک تنها جنبه زیبایی نداشته و ممکن است که برای بسیاری این روند یک راه کار درمانی به شمار بیاید. در نتیجه بهتر است که اگر شما نیز با این عارضه دست و پنجه نرم می کنید ادامه متن را به دقت مطالعه کنید.

جراحی پلک - دکتر نیلوفر مجدی نسب

جراحی پلک

میل به زیبایی و داشتن چهره ای بدون نقص از تمایلات همگی افراد است. عمل زیبایی پلک یک راه کار برای رسیدن به صورتی بدون ایراد است اگر پلک های فوقانی و تحتانی حالت افتاده دارند. در روند بلفاروپلاستی ، پوست پلک کشیده شده و مقدار اضافه آن حذف می شود. با این کار حالت افتاده و چربی های اضافه در این ناحیه از میان برداشته می شود و نتیجه نهایی چشم های زیبا و بدون نقص می شود.

بلفاروپلاستی از روند های درمانی و زیبایی است که امروزه بسیاری متقاضی را به خود جلب کرده است. بیشتر مردم به اشتباه فکر میکنند که پروسه بالا کشیدن پلک با جراحی تنها برای بهبود ایرادات ظاهری است و جنبه زیبایی دارد اما برخی از افراد که کاندید انجام این عمل زیبایی می شوند برای بهتر شدن دامنه دید این فرآیند را در پیش می گیرند در نتیجه میتوان به عنوان روند درمانی به آن نگاه کرد.

عمل زیبایی پلک چگونه انجام می شود؟

برای انجام عمل زیبایی پلک ، معمولاً بهتر است به یک جراح پلک ماهر و با تجربه مراجعه کنید. این عمل می‌ تواند شامل موارد زیر باشد:

 • متخصص زیبایی پلک شما را مورد ارزیابی قرار می‌ دهد تا نوع پلک شما و سبک مورد نظرتان را متوجه شود.
 • با شما درباره شکل، طول و ضخامت مطلوب پلک‌ های خود صحبت می‌ کند تا به نتیجه نهایی دلخواه برسید.
 • متخصص زیبایی به شما در مورد مراقبت‌ های لازم بعد از عمل زیبایی پلک یاد می دهد تا از پلک‌ های خود به خوبی محافظت کنید.
 • متخصص با استفاده از روش‌ های مختلف ایرادات به وجود آمده به مرور زمان را برطرف ساخته و بهترین نتیجه ممکن را برای شما به وجود خواهد آورد.
 • برای به حداقل رساندن عوارض پس از عمل، احتمالا شما باید در طول دوره بهبودی آرایش چشم را محدود کرده و مراقبت‌ های خاصی را انجام دهید.

پف و افتادگی پلک چیست و چگونه به وجود می آیند؟

پف و افتادگی پلک به مشکلاتی اطلاق می‌ شود که منجر به ضعف و لختی عضلات پلک‌ ها و کاهش توانایی آن‌ ها در بسته شدن می‌ شود. این مشکل ممکن است به دنبال عوامل مختلفی از جمله:

 • پیری: با پیر شدن، عضلات بدن، از جمله عضلات پلک‌ ها، قدرت و توانایی خود را از دست می‌ دهند.
 • صدمات و آسیب‌ ها: ضربه یا صدمه در منطقه چشم و پلک‌ ها می‌ تواند باعث آسیب و ضعف عضلات پلک شود.

عمل بلفاروپلاستی برای چه کسانی مفید خواهد بود؟

دکتر نیلوفر مجدی نسب جراح خوب پلک در تهران ، جراحی پلک را برای افرادی که با مشکلات زیر روبه‌رو هستند مفید می داند:

 • افرادی که پلک بالایی آنان حالت افتاده پیدا کرده و این موضوع می‌ تواند دید ایشان را محدود کند.
 • کسانی که بر اثر پیری یا سایر عوامل حالت چشمان آن‌ ها به پایین آویزان هستند و باعث ایجاد چشم‌ های خسته شده‌اند.
 • افرادی که به علت عوامل ژنتیکی، صدمات، بیماری‌ ها یا عمل جراحی دچار مشکلات جدی پلک هستند و نیاز به تغییر و بهبود این مشکلات دارند.

بهترین رنج سنی برای جراحی پلک

انجام عمل زیبایی پلک از سری جراحی های است که برای آن محدودیت خاصی نمی توان در نظر داشت. اما یکی از فاکتورهایی که باید در انجام آن دقت داشت این است که پلک ها از حالت عادی خارج باشند. برخی از عزیزان ممکن است به دلیل وراثت افتادگی پلک داشته باشند و تعدادی دیگر به سبب افزایش سن این مشکل را داشته باشند. از همین رو نمی توان رنج سنی خاصی را برای جراحی زیبایی پلک در نظر داشت.

مزیت های ارزنده عمل زیبایی پلک

در روند بلفاروپلاستی می توان به تعدادی فواید دسترسی داشت. اما در این پروسه بایستی به یک مورد دقت بالایی داشته باشید، آن هم انتخاب یک جراح حاذق و با تجربه است که می توان با اعتماد به مهارت و تجربه چند ساله بهترین نتیجه نهایی را از عمل پلک به دست آورد. دکتر مجدی نسب جراح خوب پلک در تهران با در نظر گرفتن نیازهای هر بیمار ، موارد زیر را در طول جراحی برای خلق نتیجه ای رضایت بخش لحاظ می کند :

 • استفاده از این روند می تواند پوست و چربی اضافه را که باعث شده است چشم ها حالتی پف کرده و سنگین را داشته باشد را بهبود ببخشد.
 • در برخی از عزیزان افتاده شدن پلک ها مانعی برای دید بهتر آن ها شده که با بلفاروپلاستی می توان این معضل را درمان کرد.
 • اگر این روند را بر روی پلک تحتانی انجام داد می تواند موجب شادابی و از بین رفتن چین و چروک شود.
 • برخی از افراد در زیر چشم دچار پف زیر چشم هستند که می توان با استفاده از مزیت های جراحی پلک این ایراد را نیز درمان کرد.

جراحی پلک با بیهوشی یا بی حسی است ؟

بعد از اطمینان از تصمیم نهایی خود در ارتباط با بهبود ظاهر پلک ها باید به دکتر خوب بلفاروپلاستی مراجعه کنید و بعد از انجام معاینات تکنیکال می توان میزان تغییرات مد نظر را مشخص کرد و بر اساس وضعیت فرد مراجعه کننده نیز جراح انتخاب می کند این روند با کدام یک از روش ها مورد انجام قرار بگیرد.

جراحی زیبایی پلک به طور معمول با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود که فرد در زمان تغییر وضعیت درد و ناراحتی را تجربه نکند. اما استفاده از بی حسی عمومی به پزشک این توانایی را می دهد که بتواند حرکت های عضله چشم را مورد ارزیابی قرار دهد. به کار گیری هر دو روش می تواند بسته به صلاحدید دکتر مورد انجام قرار بگیرد. اولویت این است که فرد در اتاق عمل دردی را متحمل نشود.

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

برای دریافت نتیجه بهتر از روش مورد انتخاب می بایست آمادگی لازم را داشته باشید از همین رو بهتر است که موارد ارائه شده را درست و اصولی انجام دهید. عبارتند از :

 • بهتر است که از تصمیم خود به درستی اطمینان داشته باشید.
 • در روز مشخص شده بهتر است که پوست صورت تمیز و عاری از هر نوع آلودگی باشد.
 • استفاده از داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • به یاد داشته باشید که الکل و نیکوتین در خون شما می تواند روند درمان و بهبود را با خلل مواجه بسازد از همین رو همواره توصیه شده است که قبل و بعد از جراحی پلک استفاده از این موارد را کنار بگذارید.

بلفاروپلاستی می تواند درمانی برای ضعیف بودن چشم ها باشد ؟

خیر جراحی پلک تنها برای بهتر شدن وضعیت افتاده پلک ها به کار می رود که این هیچگونه ارتباطی با نمره چشم ها نداشته و نمی تواند تاثیری بر این مورد داشته باشد.

دوره ریکاوری عمل پلک

عمل زیبایی پلک برای بهتر شدن نیازی به ماندن در بیمارستان ندارد و می توانید پس از اتمام روند به منزل بازگردید. اما به یاد داشته باشید که در دوره نقاهت باید تمامی مواردی که دکتر در قالب مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی به شما تاکید می کند را به درستی رعایت کنید که بتوانید نتیجه نهایی مناسبی را از روند پیش رو داشته باشید. بعد از تمام شدن این عمل ممکن است کمی تورم و التهاب داشته باشید یا حتی کمی احساس درد را متحمل شوید که همگی این موارد را می توان با انجام دادن تمامی توصیه ها به خوبی برطرف کرد.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک

 • بهبود و درمان کبودی و تورم بعد از عمل با گذشت چند روز از میان می رود.
 • برای کاهش درد و ناراحتی می توان از کمپرس سرد استفاده کرد.
 •  به یاد داشته باشید که برای یک الی دو روز یکی از اطرافیان شما برخی از کارها مانند رانندگی را به جای شما انجام دهد.
 • برای درمان و بهبود کامل نیاز به استراحت مطلق ندارید و انجام برخی حرکت ها می تواند به روند درمان و بهتر شدن کمک کند.
 • برای پیشگیری از اسکار و رد بخیه می توانید از پمادهای تجویز شده دکتر استفاده کنید.
 • به یاد داشته باشید در مواردی که احساس درد و ناراحتی دارید می توانید از مسکن های توصیه شده جراح پلک را مصرف نمایید.
 • در مواقعی که می خواهید از منزل خارج شوید بهتر است که از عینک های آفتابی استفاده کنید.

عارضه های بعد از عمل کردن پلک

بلفاروپلاستی از آنجایی که جزو حساس ترین روند های درمانی  و زیبایی است باید توسط بهترین جراح پلک و ماهر انجام بگیرد که میزان ریسک پیامدهای بعد از آن کاهش یابد و تجربه خوبی از این فرآیند را برای فرد به جای بگذارد. اما اگر ایم روند به وسیله فردی دیگر مورد انجام قرار بگیرد ممکن است که عوارض ناخوشایندی را برای شخص به دنبال داشته باشد و ناخوشایند باشد. در ادامه لیستی از عارضه های احتمالی جراحی زیبایی پلک را نام برده ایم.

 • یکی از مواردی که بسیاری نگران بروز آن هستند برجای ماندن جای بخیه ها می باشد.
 • به دلیل حساسیت ناحیه درمان ممکن است به علت خطای دکتر بینایی فرد دچار مشکل شود.
 • از دیگر موارد می توان به خشک شدن چشم اشاره کرد که این وضعیت را می توان با استفاده از قطره های تجویز شده برطرف کرد.
 • اگر جراحی پلک در محیطی استریل و بهداشتی انجام شود ممکن است ریسک ابتلا به عفونت دیگر بیماری ها را برای فرد افزایش دهد.

هزینه بلفاروپلاستی در تهران چقدر است؟

اطلاع از قیمت نهایی عمل زیبایی پلک همانند دیگر روش های زیبایی بسته به مراحل جراحی و دیگر مواردی است که دکتر با در نظر داشتن آنان نرخ نهایی را به فرد اطلاع می دهد. همانطور که می دانید هیچ یک از ارگان های بیمه هزینه نهایی را پوشش نمی دهند و فرد بایستی به طور آزاد تمامی مبلغ را پرداخت نماید. برای اطلاع دقیق از قیمت نهایی بلفاروپلاستی بهتر است که در جلسه مشاوره ابتدایی شرکت کنید که هزینه را براساس میزان ایرادات پلک ، دستمزد جراح پلک و همچنین تغییرات خواسته شده ممکن است برای هر فردی متفاوت باشد از همین رو نمی توان هزینه را به طور همگانی ارائه کرد.

چگونه ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی را کاهش دهیم؟

کبودی و ورم بعد از بلفاروپلاستی کاملا طبیعی است، اما اقداماتی وجود دارد که می تواند به کاهش ورم و بهبودی سریع کمک کند. برخی از این اقدامات شامل موارد زیر می باشد:

 • تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و اگر بیرون می‌روید، از عینک آفتابی استفاده کرده و برای جلوگیری از خشکی چشم قطره‌های تجویز شده توسط پزشک را طبق دستور مصرف کنید.
 • به اندازه کافی استراحت کنید. فرصت دادن به چشم‌ها و پلک‌ها پس از جراحی برای استراحت کردن ، سرعت بهبودی را بالا می برد. همچنین استراحت کافی ، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. همچنین درزمان خوابیدن یا استراحت کردن ، با قرار دادن چند بالش در زیر سر در حالت لمیده قرار بگیرید.
 • در 72 ساعت اول بعد از بلفاروپلاستی از کمپرس سرد در اطراف نواحی جراحی شده پلک استفاده کنید. قرار دادن کمپرس سرد را در فواصل زمانی ۱۵ دقیقه انجام دهید تا منجر به سوختگی پوست نشود. این کار در کاهش کبودی و ورم بعد از بلفاروپلاستی بسیار موثر است.
 • هیدراته نگه داشتن بدن پس از جراحی در کاهش ورم و جلوگیری از احتباس مایعات و دفع سموم از بدن نقش بسیار موثری را ایفا می کند.
 • برای کمک به تسریع روند بهبودی از غذاهای بسیار فرآوری شده پرهیز کنید و مصرف نمک را کاهش دهید و به جای آن یک رژِیم غذایی سالم و مغذی وحاوی میوه و سبزیجات فراوان را میل کنید.
 • سیگار کشیدن را حداقل چند هفته قبل و بعد از جراحی پلک قطع کنید. مصرف سیگاربه دلیل تنگ کردن عروق، مانع خون و اکسیژن رسانی به بافت ها از جمله ناحیه جراحی می شود و روند بهبود را به تعویق می اندازد.
 • برای جلوگیری از بروز عفونت بعد از عمل از لوازم آرایشی تا مدتی استفاده نکنید.

دکتر نیلوفر مجدی نسب هستم ؛ فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه جندی شاپور اهواز و فارغ التحصیل تخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن با رتبه برتر از دانشگاه شهید بهشتی تهران و عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران  هستم.  خوشحالم که توانستم در زمینه  زیبایی و درمانی عمل جراحی های موفق  داشته باشم. 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها