جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت یک پروسه جراحی برای انجام جوانسازی پوست است که امروزه برای بانوان عزیز مورد انجام قرار می گیرد. پوست صورت یکی از فاکتورهایی است که بیان کننده جوانی و شادابی فرد می باشد. اگر به هر دلیلی این مورد حالت افتاده و شل شدگی داشته باشد بی شک سن فرد را بیشتر از حالت عادی نمایان می کند و این امر خوشایند نخواهد بود. پوست صورت با افزایش سن و روند پیری حالت الاستیته بودن و کشسانی خود را از دست می دهد که به مرور زمان دچار افتادگی آن می شود در نتیجه بهتر است که با کشیدن پوست با استفاده از روش جراحی لیفت صورت این مورد را برطرف ساخت. بهتر است برای انجام این پروسه به دکتر نیلوفر مجدی نسب ، بهترین جراح لیفت صورت در تهران مراجعه کنید که با بررسی و ارزیابی کامل پوست متوجه این امر بشود که آیا انتخاب این فرآیند برای شما مناسب می باشد یا خیر؟! اگر شما نیز یکی از کاندیدهای انجام این روند می باشید بهتر است که ادامه متن را به دقت مطالعه کنید.

جراحی لیفت صورت - دکتر نیلوفر مجدی نسب

جراحی لیفت صورت چیست ؟

کشیدن پوست یا face lift یک روش تقریبا تهاجمی است که برای اعمال این روش بایستی برش های کوچکی را در بخش های کناری صورت ایجاد شود که با کمک آن ها بتوان پوست های اضافه را از میان برداشت و حالتی کشیده و لیفت شده را به وجود آورد. به یاد داشته باشید که در این متد برش های مورد نیاز بسیار ریز و نامشخص می باشد که بعد از اتمام دوره ریکاوری آثاری از آن برجای نماند که به اسکار تبدیل شود. انجام جراحی لیفت صورت  در تهران روندی ساده است که نهایت با یک جلسه به اتمام می رسد.

چرا کشیدن پوست لازم است ؟

با مرور زمان و گذشت سالها به مرور پوست دستخوش تغییراتی می شود که پیری و چین و چروک ها را به نمایش می گذارد. شل شدگی و افتادگی پوست از سری علائم پیری پوست است زیرا با از بین رفتن مواد مغذی زیرساز پوست حالت سفتی و مقاوم بودن را از دست داده و شروع به شل شدگی و افتادگی می کند. این موارد می تواند دلیلی باشد که شخص از حالت پوست صورت خود عدم رضایت را دارد که به مرور به فکر انجام جراحی لیفت صورت می افتد. کشیدن پوست صورت از سری راه کارهایی است که برای بهبود آثار عمیق پیری به کار برده می شود.

نواحی هدف در جراحی لیفت صورت - دکتر مجدی نسب

جراحی لیفت صورت برای کدامین نواحی به کار می رود ؟

کشیدن پوست صورت را برای بخش هایی از پوست صورت بکار می رود که دچار افتادگی و شل شدگی به دلیل پیری شده است. عبارتند از :

 • گونه ها
 • خط پایین فک
 • بهبود افتادگی پوست کنار بینی

بهترین کاندید برای کشیدگی پوست چه افرادی هستند ؟

به طور معمول این فرآیند برای آن دسته از عزیزان مناسب می باشد که با انجام پروسه های زیبایی به نتیجه مد نظر نرسیده اند و به دنبال راهکاری دائمی و مناسب می باشند. از همین رو نتیجه می شود افرادی که در دوره میانسالی هستند و تمایل دارند که با عمل لیفت صورت در تهران به صورتی شاداب و جوان دسترسی داشته باشند.

اگر از سلامت کامل بهره مند باشند و به مواد بیهوشی حساسیت نداشته باشند می توانند جزو بهترین کاندید برای جراحی لیفت صورت به شمار بیایند.

دکتر نیلوفر مجدی نسب بهترین جراح لیفت صورت در تهران انجام این متد جوانساز صورت را تکنیکی برای مبارزه با پیری پوست صورت و حفظ ماندگار تر جوانی می داند.

مراحل انجام جراحی لیفت صورت

برای انجام جراحی لیفت صورت ، در مرحله اول بیهوشی انجام می شود. در صورتی که جراح تشخیص دهد امکان بیهوشی ایمن برای بیمار وجود ندارد در صورت امکان جراح از سایر گزینه ها مثل بیحسی استفاده می کند.
جراحی لیفت صورت بعد از جراحی به مرحله ایجاد برش روی نواحی نشانه گذاری می رسد که البته میزان برش بر حسب نیاز و تشخیص پزشک متفاوت است.

در جراحی مینی لیفت با توجه به خفیف بودن افتادگی برش های کوچکتری استفاده می شود و در صورتی که افتادگی شدید باشد از برش های بزرگتر استفاده خواهد شد. در تکنیک لیفت کامل که لیفت کلاسیک هم گفته می شود برش از قسمت شقیقه ها پشت خط رویش مو شروع می شود و تا پشت گوش ادامه می یابد.

خوشبختانه با توجه به موقعیت استراتژیک ایجاد برش ، هیچگونه نگرانی در خصوص باقی ماندن جای اسکار وجود ندارد چون برش ها در لابلای موها مخفی باقی می ماند و به مرور زمان محو خواهد شد.
در مرحله بعد بافت های شل شده در صورت و گردن برای محکم شدن بافت صورت جابجا می شوند و پس از آن پوست صورت کشیده شده و قسمت اضافی آن جدا می شود وسپس در محل مناسب با بخیه محکم می شود.
بعد از انجام تمام تغییرات و اصلاحات مورد نیاز ، برش ها بخیه زده می شوند. در این فرایند اغلب از بخیه های جذبی استفاده می شود ولی در صورتی که جراح از بخیه های غیر جذبی استفاده کرده باشد بعد از گذشت مدت زمان تعیین شده لازم است بیمار به مطب پزشک برای کشیده شدن بخیه ها مراجعه کند.

بعد از جراحی لیفت صورت برای تسریع بخشیدن به روند بهبودی و کاهش مدت زمان دوران نقاهت جراح توصیه هایی را در اختیار بیمار قرار می دهد که رعایت کردن آنها به سرعت گرفتن روند بهبود کمک قابل ملاحظه ای می کند.

انواع جراحی لیفت صورت

این عمل با توجه به این که برای کدامیک از بخش های صورت مورد انجام قرار می گیرد می تواند متفاوت باشد. اما در یک نگاه این عمل با استفاده از برش های کوچکی انجام میگیرد که چربی و پوست های اضافی را از میان برداشته و موجب سفتی و کشیدگی پوست صورت می شود. این روش را عمدتا افرادی انجام می دهند که در  سنین بالا قرار دارند و میل به جوانی و شادابی دوباره را دارند. یکی دیگر از متد های جراحی لیفت صورت روش SMAS می باشد. در این فرآیند که راهکارها همگی سنتی انجام می شود تنها دو سوم صورت با این روش بهبود می یابد. در این متد ماهیچه های قسمت پایینی صورت استحکام می یابند و میزان چربی و پوست اضافی از میان برداشته می شود نتیجه پوست شاداب و جوان خواهد بود. فرد متقاضی می تواند با انجام جراحی لیفت صورت یکی از روش های زیبایی از قبیل بلفاروپلاستی ، عمل بینی و حتی لیفت ابرو را نیز همزمان انجام دهد.

اقدامات قبل از جراحی لیفت صورت 

در جلسه مشاوره اولیه که به دکتر مراجعه میکنید ، پس از انجام معاینه و بررسی تمامی جوانب پزشک به فرد اعلام می کند که برای انجام دادن این روند مناسب می باشد یا خیر؟! بعد از آن توصیه می شود که برخی موارد را قبل از اینکه فرآیند کشیدگی پوست را انجام داد ، بایستی رعایت کرد. عبارتند از :

 • بهتر است که آزمایش خون خواسته شده جهت اطمینان از میزان سلامت شما را به درستی انجام دهید.
 • بهتر است که چند روز قبل از زمان مشخص شده برای جراحی لیفت صورت استفاده از داروهای ضد التهاب که می توانند دلیلی برای خونریزی بیشتر باشند را کنار بگذارید.
 • نوشیدنی های حاوی الکل را کنار بگذارید.
 • هفت الی ده روز قبل از کشیدگی پوست صورت بهتر است که استعمال هر نوع نیکوتین را قطع کنید.

مزیت های جراحی لیفت صورت

از آنجایی که این روند به طور عمقی چربی های اضافی را کاهش می دهد می تواند یکی از روش های دائمی برای درمان علائم پیری صورت باشد. با انجام این روش دیگر نیازی نیست از راه کارهای جوانسازی پوست که نتیجه ای موقتی دارند استفاده کنید و هزینه های بالایی را پرداخت کنید. این پروسه نتیجه ای ماندگار و جوان را برای فرد متقاضی به دنبال خواهد داشت. در ادامه لیستی از مزایای کشیدن پوست صورت را شرح خواهیم داد. عبارتند از :

 • درمان چین و چروک های سطحی و عمقی پوست صورت
 • بهبود حالت افتاده در گونه ها
 • از میان برداشتن خطوط کنار لب ها
 • موجب بهبود و درمان ظاهر پوست
 • حذف غبغب و خطوط روی گردن

چه افرادی نمی توانند از مزیت های لیفت صورت استفاده کنند ؟

در تمامی روش های جوانسازی برخی از افراد متاسفانه نمی توانند از برخی روشها بهره مند شوند. آن دسته از عزیزانی که به دلایلی مجبور به استفاده از داروهای رقیق کننده خون هستند بهتر است که از این روش برای بهبود حالت افتادگی پوست استفاده نکنند. بیماران مبتلا به دیابت و فشار خون بالا بهتر است که به فکر کشیدن پوست نباشند.

عارضه های جراحی کشیدگی پوست صورت

همانطور که می دانید انجام هر یک از عمل های زیبایی برای فرد می تواند یکسری پیامد را به همراه داشته باشد که جراحی لیفت صورت از این داستان مستثنی نمی باشد. به یاد داشته باشید که با انتخاب بهترین دکتر جوانسازی پوست می توانید میزان بروز این عارضه ها را به حداقل برسانید. برخی مشکلات که ممکن است بعد از انجام این روند زیبایی به وجود بیاید عبارتند از:

 • تورم
 • التهاب
 • کبودی
 • عفونت
 • بی حسی پوست

نکته قابل تامل !!! با انتخاب یک دکتر ماهر و با تجربه می توانید ریسک بروز هر یک از موارد را به حداقل برسانید و استفاده از جراحی لیفت صورت را تا حدامکان ایمن و کم تهاجم سپری کرد.

هزینه کشیدگی پوست صورت

این متد یکی از روش های جوانسازی پوست است که برای بهبود و برطرف کردن ایرادات پوستی مورد انجام قرار میگیرد. از همین رو یک روند زیبایی به شمار می آید که به طبع برای احتساب هزینه ها هیچ بیمه ای آن را پوشش نمی دهد. به علاوه برای اطلاع از هزینه نهایی جراحی لیفت صورت می بایست ابتدا در جلسه مشاوره ابتدایی شرکت کنید که پزشک با بررسی و معاینه پوست متوجه میزان ایرادات شود و در نهایت به شما نرخ انجام نهایی را اطلاع دهد.

مراقبت های لازم بعد جراحی لیفت صورت

بعد از جراحی لیفت صورت، مراقبت ‌های زیادی برای بهبود و سلامتی پوست صورت لازم است. این مراقبت‌ ها عبارتند از:

 • استفاده از کیسه ‌های یخ (کمپرس سرد) بر روی صورت به ‌مدت چند روز اول پس از جراحی. این کار به کاهش تورم و آب‌روشن شدن صورت کمک می‌کند.
 • استفاده از داروها و کرم ‌های تجویز شده توسط پزشک جراح برای کنترل درد، التهاب و عفونت.
 • رعایت دستورات پزشک در مورد تماس با آب، شستشو و استفاده از محصولات آرایشی. ممکن است پزشک شما توصیه کند تا برای چند هفته از شستشوی صورت با آب گرم و صابون خودداری کنید.
 • استفاده از محافظت ‌کننده‌ های خورشیدی با فاکتور حفاظتی بالا در صورت برخورد با نور خورشید.
 • جلوگیری از ورزش‌ های شدید و فعالیت ‌هایی که می ‌توانند به صورت آسیب برسانند.
 • اجتناب از خوردن غذاهای سفت و خمیری در طول دوره بهبود.

آیا پلک و ابرو هم در لیفت صورت، جراحی می شود؟

بله، در برخی مواقع در لیفت صورت که روشی برای بازسازی و ترمیم زیبایی چهره است به پلک و ابرو نیز اهمیت داده می ‌شود. عمل‌ های جراحی برای تغییر شکل و اندازه پلک می ‌تواند همزمان با لیفت صورت انجام شود. همچنین، جراحی برای اصلاح فرم و کنتور ابرو نیز وجود دارد که می‌ تواند به رسیدن برای ظاهر دلخواه کمک کند. البته قبل از انجام هر نوع عمل جراحی، مهم است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا تمام جزئیات و ریسک ‌های مربوطه را بررسی کنید.

کاربرد های اساسی جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت یکی از روش ‌های استفاده شده در زمینه جراحی زیبایی برای بهبود و جوانسازی ظاهر صورت است. این عمل جراحی برای کسانی که علائم پیری در صورت خود را تجربه می ‌کنند، مفید است. در زیر تعدادی از کاربردهای اساسی جراحی لیفت صورت آورده شده است:

 • کاهش چین و چروک‌ ها: جراحی لیفت صورت می ‌تواند کمک کند تا چین و چروک‌ های مرتبط با پیری مثل خطوط اطراف دهان، چروک ‌های عمودی اطراف دهان و چروک ‌های تیره زیر چشم را کاهش دهد.
 • کشیده کردن چانه: لیفت صورت می ‌تواند شکل ظاهری چانه را بلندتر و کشیده تر نمایش دهد و باعث جمع شدن لب ‌ها نیز شود.

دکتر نیلوفر مجدی نسب هستم ؛ فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه جندی شاپور اهواز و فارغ التحصیل تخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن با رتبه برتر از دانشگاه شهید بهشتی تهران و عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران  هستم.  خوشحالم که توانستم در زمینه  زیبایی و درمانی عمل جراحی های موفق  داشته باشم. 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها